Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel segíthetek a bettámnak,...

Mivel segíthetek a bettámnak, hogy az úszója minél hamarabb visszanőjön?

Figyelt kérdés
Ma reggal arra ébredtem, hogy a nőstény rángatja a hímet. Szegénynek nagyon kevés maradt az úszonyából, de tud úszni. Csináljak fertőtlenítést, vagy mit tegyek, hogy segítsek rajta? Csak ez a két hal van a 60 literes akváriumban és a hím még mindig el tudja ijeszteni magától a nőstényt, aki nem tett újabb próbálkozásokat. Előfordulhat ez újra?

2013. febr. 2. 08:47
 1/3 Pendulum92 ***** válasza:

Hallottam, hogy a betták kicsit agresszívek lehetnek, na de ennyire?

Lehet a vízminőség nem tetszik nekik.

jó, ha tudjuk milyen,mennyi a:

szűrés

növényzet

hőmérséklet

pH

nK

mindig ilyen agresszív volt a nőstény?


Ha semmi sem segít, külön kell tenni, akkor egyszerűen ilyen habitusú az a nőstény.

2013. febr. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Belső szűrő: Bioflow Mini

Pumpa: Bioflow 280 l/h, 4,5 W

Három növényem van: két gömbmoha és egy nagyobb, de nem mondták meg a nevét, amikor vettem.. A hátulja bordós és egy picit hosszúkásak a levelek, a szélük hullámos.

A hőmérséklet 26-27 fok között van mindig.

pH és nK mérőm sajnos nincs, de amint tudok, veszek.

A nőstény két hete van csak meg, a hím már jónéhány hónapja. A nőstényt nem láttam sosem agresszívnak és a hím uszonyainak a vége is csak egy kicsit volt megtépkedve, mint a nősténynek. A nőstény bátrabb, mint a hím és nem fél a kezemtől sem. A hím néha elkergette, de mostanában már nem annyira és egymás közelében úszkálva úgy tűnt, hogy kezdik megszokni egymást.

Lehet attól, hogy be van csíkozódva függőlegesen és a hím is elkezdte építeni már a habfészket, de nem ikráztak le, mert nem maradt meg? Vagy azt tudom még elképzelni, hogy a hím elkezdte kergetni, a nősténynek meg sikerült elkapnia.

Eddig nem nyúltak egymáshoz újra, mióta reggel segítettem a sebesültnek.

2013. febr. 2. 10:53
 3/3 Pendulum92 ***** válasza:

Szerintem a párzáshoz tartozhat, de nem ástam bele magam túlságosan a betták etológiájába :D Azt hiszem a metilénkék jó általános fertőtlenítésre, de én nem szeretem őket gyógyszerezni, nem tesz jót pl a szűrőbaciknak.


Viszont az a szűrő szerintem nem kelt elég áramlást. Elolvastam a leírását, az a 0,5 liter szűrőtérfogat és a 280 l/h sem hűde-hajde. Pont a két ló közé van esve a szűrő. Biológiainak csak-csak jó, de nem elég szerintem a térfogat. Mechanikai szűrésre nem alkalmas, mert kicsi áramlást kelt.Bár inkább biológiai legyen, mint mechanikai.

2013. febr. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!