Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehetne ezt megoldani?

_.-Akv-._ kérdése:

Hogy lehetne ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Gondolkozok egy Murr féle külsőn: [link]


Viszont azt nemtudom, hogy mivel kellene elválasztani a szűrőanyagokat. Addig még megvan, hogy felül csak simán rárakom a lávakőre a szivacsot, viszont alul nemtudom mit kellene csinálni, hogy a 7 kg lávakő ne nyomja le a szivacsot, és legyen ülepítő rész úgy, hogy kivehető is legyen, ne kelljen ragasztani. (Takarítás)



2013. febr. 3. 22:55
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Bocsi, rossz lett a link: [link]
2013. febr. 3. 22:57
 2/18 anonim ***** válasza:
Üres térnek alulra én csináltam egyszer olyat, hogy fogtam egy 25db-os DVD tokot (henger) és fúrtam a tetejére és s körbe is az oldalára egy csomó lyukat, azt letettem fejjel lefelé, és arra raktam a szűrőanyagokat. Viszont minden szűrőanyagot betettem egy zsákba (hálóba) hogy könnyű legyen kiemelni, ha takarítani kell.
2013. febr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Bocs, nem fejjel lefelé, hanem így:

[link]

Ezt képzeld el, tele lyukakkal.



Na de ha fogsz egy műanyag kajás dobozkát, és azt kifúrkálod, fejjel lefelé berakod, ugyanaz.

2013. febr. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
És abba vezetem bele a nyomó csövet? Vagy hogyan? :D
2013. febr. 3. 23:12
 5/18 A kérdező kommentje:
Vagy nem értem, bamboochatheone is valami ilyesmit mondott, nem értem :D
2013. febr. 3. 23:13
 6/18 bamboochatheone ***** válasza:
Igen, fúrsz egy akkora lyukat az "ételesre"(:D) amibe beleszorul a cső(nem muszáj sebészi pontossággal) így az cd-tok vagy az ételes lesz az ülepítő körülötte kirakod lávakővel hogy ne mozduljon el oldalirányba és ezek fölé mehet a szivacs majd a többi lávakő. Holnap skype-on lerajzolom neked.:D
2013. febr. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A szivacsra már ne tegyél lávakövet, és akkor nem nyomja össze. A könnyebbeket felülre rakjad. Amúgy se egy nagy cucc a lávakő, nem olyan nagyon porózus, hogy azt annyira erőltetni kéne.
2013. febr. 4. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Viszont van rá pénzem...
2013. febr. 4. 06:14
 9/18 A kérdező kommentje:
Na így már értem :D
2013. febr. 4. 06:14
 10/18 anonim ***** válasza:

Válaszolok itt a privátban feltett kérdésedre is. Én alulra ülepítőnek tojásosdobozt használok, arra vágtam lyukakat. Elválasztónak csak zsákot használok, nekem abban van a siporax. Annyira nem nyomja össze a szivacsot, ettől nem kell aggódni.


A jelenlegi formában, ahogy régen volt, kicsit hangos, mert csobog vissza a víz. De ha kicsit átgondolod a befolyást, akkor lehet rajta finomítani. A másik gond vele, hogy nagyon lefojtja a belső szűrőt. Tehát én inkább vettem hozzá egy kis atman vízpumpát, és a nyomó és szívóág is csőből van, teljesen néma, és nem az akváriumban van a technika.


A kifolyócsövet megszívod, megtelik a szűrő a vákuum miatt. Ekkor mehet bele a szűrőanyag, kis zsákokban csak bedobálom. A tetejére rádobom a vízpumpát és már nyomja is vissza a vizet.

2013. febr. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!