Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 72 literes akváriumba milyen...

72 literes akváriumba milyen halakat tehetek még?

Figyelt kérdés

Kb. nettó 60 liter, sok növénnyel. Egyelőre van benne 5 törpe szívóharcsa, és 5 amano garnéla.

Tetszenek a törpesügerek, de félek, hogy azoknak kicsi lenne (max 2 darabot tennék bele)

A másik lehetőség, hogy villásfarkú kalászhalak, és pettyes kalászhalak.

Harmadik, hogy 2-3 féle neonhal…


Szerintetek?


2013. febr. 4. 08:33
 1/2 anonim ***** válasza:

A 2-3 féle neonhal kizárva, mert nem állnak rajba, mindből kellene egy minimum 6-os darabszám, az pedig már sok.

Én 70 literben tartottam a két kalászhalfajt együtt, a villásak nagyobbak és aktívabbak, a pettyesek inkább csak nézelődnek, nem fickándoznak annyira. De sokkal jobb lett volna, ha csak egyikből tartok nagyobb darabszámot, neked is ezt javaslom, hidd el, szebb úgy.

Törpesügéreknek lágy víz kell, külső szűrő elengedhetetlen (bár a kalászhalak is nagyon érzékenyek a vízminőségre), de ez a törpe szívóharcsáknak sem árt.

2013. febr. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Pendulum92 ***** válasza:

Nekem nagyon tetszenek a törpe pettyes kalászhalak, szerintem ebből mehetne vagy 10.

Szerintem is inkább 1 féle halből tarts nagyobb rajt, hidd el, jobban fognak mutatni, a rajhalak annál boldogabbak, minél többen vannak.

2013. febr. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!