Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új akváriumomhoz szeretnék...

Új akváriumomhoz szeretnék tanácsot kérni, hogyan ültessem a növényeket, hogy szépek és hosszú életűek legyenek? üdv:yoda!

Figyelt kérdés
eddig kettő növény van bent ültetőkosárba az eladó tanácsára jó ez így?
2009. szept. 4. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia yoda.Ahol vetted a növényt,és azt mondta az eladó hogy hagyhatod abba a kosárban amiben volt,ha teheted többet ne menj oda vásárolni.Minden növényt ki kell belőle venni.Kihúzod a kosárból.Ovatosan lebontod a vattát,és szépen a talajba ülteted.A talaj elég vastag kell hogy legyen hogy a gyökerek elférjeek,és megtartsa a növényt.H hosszu életü legyen ahoz táplálás is kell.Add meg,hogy mien növényeis vannak.Más más növényeknek másfajta táp szükséges(gyökérhez dugható táp,co2,növénytáp lötyi.)Írd meg a növény nevét,ha nem tudod,akkor nézd meg a díszhal.info oldalán.Ott a növének közt csak megtalálod...Hány literes az akid?
2009. szept. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Bocsi, én nem válaszolok, hanem tovább kérdeznék... Nálam is aktuális a növényprobléma, mert a halak mindig kitúrják, megcsócsálják. Most vettem három olyat, amire az eladó azt mondta, nem szeretik a halak, mert nem édes a levele vagy nagyon vastag. Nekem is azt mondták, hogy amíg a gyökere megerősödik, hagyjam benne, és ha már van rendes gyökere, akkor ültessem a talajba. Miért nem lehet a kosarában hagyni?
2009. szept. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt,met mindenhol ezt olvasom:)(amit eves akvaristák írnak többnyire,nem valami eladó).

Másrészt, Én azt gondolom,hogy a talajba jobban fejlődik a gyökere,és egyszerübb is kis gyökérrel elültetni mint egy nagy gyökérrel.Amugy is visza kell olyankor vágni.Szoval,én ki szoktam venni még a gyökér nélküli hínárt is,és ugy ültetem,és ha véletlen kiesik,akkor viszateszem,amugy sok növényt megrágnak.Nálam is megesik,de növényi tápot is adok nekik,így azt eszik,és akkor nem kell kiegészítés a növényeim megtépéséből.Szoval,idővel kialakul a gyökérzet,és nem lesz gnd velük.Csak a táplálásra oda kell figyelni.(a növénytáplálásra értem)

2009. szept. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Nem a kosárral van a gond, hanem a vattával.Gátolja gyökérzet fejlődését.Az előttem író nagyon jól mondta, vissza kell vágni a megnyúlt gyökérzetet és a gyökérnyaknak nem szabad a talaj alá kerülnie.Érdemes nagyobb kavicsokat tenni a növények tövéhez, a turkálós halak miatt.A hínár féléket és úszó növényeket folyékony a nagyobb gyökerűeket, tablettával kell tápolni.Nagyon fontos a megfelelő világítás is.Ha kevés a talaj, akkor a hínárféléket, végül is, benne hagyhatod a kosárban, csak a vatta felét vedd ki. Ezek nem növesztenek nagy gyökérzetet és a tápanyag zömét is a leveleikkel veszik fel.Előre a kicsi, hátra a nagyra nővő növények kerüljenek.Az egyfajta növényeket, csoportba ültesd és ne egyesével szétszórtan.A sérült leveleket, még ültetés előtt vágd le, éles késsel,legjobb a borotvapenge.Ne felejtsd el a növényeket fertőtleníteni ültetés előtt.Jó munkát.SN.
2009. szept. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!