Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valami nagy gond lehet az...

Valami nagy gond lehet az akvariumomban?

Figyelt kérdés
a baratomnal eszmeletlen sok hal szuletett illetve a noveny gyonyoruen burjangzott. egy 54 literes akvirol van szo, a levegozteto/szuro jaratasanak idejet mar teljesen lecsokkentettem, a vilagitas sem hasznalom hatha beindulnak az algak.azt is olvastam hogy tuletetestol algasodhat a viz. ezt is probaltam de nem akarok rosszat a halaknak. amiota nalam van az akvi kidoglenek a novenyek, a halaim minden ok nelkul megdoglenek tehat semmi kulso jele nincs betegsegnek. egyaltalan nem algasodik a viz pedig regen ezzel nem volt gond. osszeeen most is csak 5 halam van. ma megmertem a ph-t es 7,5 vagy ez feletti erteket mertem. holnap reggel megismetlem mert azt klvastam hogy ha van elo noveny akkor este magasabb mint reggel. hasznaltam metilen keket idonkent illetve mar 4-5 honapja egy novenyem van amit novenytapsozok mert attol elkezdett noni. de a halaimmal nagyon hadilabon allok. mi lehet a baj?
2013. febr. 5. 22:17
 1/7 anonim válasza:

Miért csökkentetted le a szűrő és a levegőztető járatási idejét?Sajnálom de erre csak azt tudom mondani hogy marhaság volt!A világítás menjen napi 8-10 órát!És miért is akarsz te algát?Az algák attól keletkeznek ha valami nem jó!

De ha a halakkal gond van akkor szerintem kicsi a szűrésed írd le milyen szűrőd van és írd le mi az-az 5 hal amid van!

2013. febr. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mennyi halad volt bent a kezdetekben ? menyiről csökkent le a létszám , milyen szűrőd van , am az alga nem tud kárt tenni a halaidban ... "levegozteto/szuro jaratasanak idejet mar teljesen lecsokkentettem" ezt nem értem szűrőt csak etetéskor kell kikapcsolni különben mindig menni e kellmég éjjelre se szabad .. am milyen ph mérővel mérsz mert ilyen 240 ft os ph még a húgynak is 7,5 ös ph mér ...
2013. febr. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
am én direkt napi 12 óráét világítok mert kell az alga van 2 ancim meg almacsigáim és nem akarom hogy a növényeimet csócsálja meg :D
2013. febr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bamboochatheone ***** válasza:
Mindent elrontottál amit csak ellehet.
2013. febr. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Remélem ez a kérdés csak vicc... Ha nem:

"eszmeletlen sok hal szuletett" 54 literben maximum 10-15 hal tartható, ennyit bír el a biológia. Több hal, több méreganyag.

"levegozteto/szuro jaratasanak idejet mar teljesen lecsokkentettem" Nagyon okos vagy... Ezzel elpusztítottad a lebontó baktériumokat, amik a méreganyagok mennyiségén csökkentenek kicsit. Szerinted dísznek van a szűrő, vagy minek csökkentetted? Tehát elérted, hogy több méreganyag legyen és kevesebb lebontás, felgyorsítottad a halak kiírtását.

"vilagitas sem hasznalom" Akkor szerinted a növények hogy a francban fognak nőni, fotoszintetizálni? A méeganyagon nagyon jól elvan az alga, főleg, ha a növényeket is kiölöd mellőle.

"hasznaltam metilen keket idonkent" Jó, ez egy erős antibiotikum, már oly mindegy, hogy használtad-e, mert ígyis kiirtottad a lebontóbaktériumokat. Amúgy is csak ártottál volna vele.

"novenytapsozok" Remélem nem szobanövényeknek valóval, mert abban még több a méreganyag, pedig már így is felhalmoztál mindent, amit lehetett. Már az is mindegy lenne, ha sósavat locsolnál az akváriumba, vagy ciánt.


ARRA KÉRLEK, HOGY AZONNAL HAGYJ FEL AZ AKVARISZTIKÁVAL, EZ NEM A TE HOBBID. MÁSNAK AZT MONDANÁM, HOGY OLVASSON SOKAT, TANULJON EGY KICSIT, DE NEKED EGYÁLTALÁN NINCS KOMPETENCIÁD AZ EGÉSZHEZ, MÉG CSAK VÉLETLENÜL SEM ÉREZTÉL RÁ A LEGEGYÉRTELMŰBB DOLGOKRA SEM. HOGY MELLÉ OLVASNI SEM OLVASTÁL, MÁR CSAK A JÉGYHEGY CSÚCSA. NEM NEKED VALÓ EZ, NE HARAGUDJ...

2013. febr. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 _.-Akv-._ ***** válasza:
Murr téged még nem láttalak ilyen idegesnek :D
2013. febr. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a jelek szerint neked az a célod, hogy megöld az összes megölhetőt ebben az akváriumban :D
2013. febr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!