Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 32l-es akváriumba megfelelő...

32l-es akváriumba megfelelő ez a társítás?

Figyelt kérdés

A következőkön gondolkodom:

8-10db Red Cherry + 4db Amano garnéla + 6db amanda lazac

8-10db Red Cherry + 4db Amano garnéla + 4db endler guppi

8-10db Red Cherry + 4db Amano garnéla + 5db törpe páncélosharcsa


Ezek közül valamelyik jó lehet 32l-re? Mint látni is a felsoroláson, a garnélák lehetőség szerint mindenképp szeretném, ha benn lehetnének. Ha a felsorolt halak nem jók melléjük, ajánlanátok más fajt? Olyan lenne jó, amiből nem kell nagy példányszám, és nem veszélyesek a kis garnélákra.



2013. febr. 6. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Olyan kicsi az a 30 liter, én mindegyik társításra 50-et mondanék... Inkább csak garnélázz, vagy nagyon maximum az endleres megoldást javaslom. Nem tudsz egy picit nagyobb akváriumra beruházni? Az ilyen állatoknak dús, növényes akvárium kell, ahhoz sok aljzat, vasfa, szűrő, rengeteg helyet elvesz, igazából 20 liter vized lesz körülbelül.
2013. febr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs annyi pénzem, hogy egy mondjuk 54l-est (ami a szabványméret, ha jól tudom) megfelelően berendezzek.


Persze nem ragaszkodom minden áron a halakhoz a garnélák mellé, csak gondoltam jó lenne, ha valamilyen halból pár db úszkálna az akvárium felsőbb részében.


Szóval akkor max az endler guppis párosítás a jó? Esetleg rajta kívül létezik még olyan faj, amiből lehet 3-4 db-ot tartani (ergo nem rajhal), és megfér a garnélákkal?

2013. febr. 6. 13:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát olyan 5-6 darab mondjuk boraras mehetne bele, de igazából ilyen kicsi méretnél nem tanácsos a társítás, a már említett okok miatt. Ha van egy jobb szűrésed, és talajporszívózól is néha, akkor talán igya mit mondtam még müködhet ebben is.
2013. febr. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!