Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem működik az élesztős CO2...

Nem működik az élesztős CO2 palackom, segítség valaki?

Figyelt kérdés
öszeöntöttem már órákkal ezelőtt a dolgokat, de nem indul meg a reakció. Egy két literes palackba egy teáskanálnyi élesztőt tettem, majd egy bögrényi kristálycukrot, ezután felöntöttem langyos vízzel. Miért nem működik?
2013. febr. 9. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Elszökik valahol a gáz.
2013. febr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
..vagy romlott volt az élesztő.
2013. febr. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
mennyi vízzel öntötted fel? mert arra tudok gondolni, hogy sok a víz benne. az élesztő is kevésnek tűnik egy két literes palackhoz. a cukor meg kb mindegy mert az csak annyit határoz meg, hogy meddig működik az egész :)
2013. febr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
leragasztottam rendesen nem szökik el a gáz, ellenőriztem / teszek bele még élesztőt (ami nem romlott még két hétig jó a dátuma szerint)
2013. febr. 9. 22:01
 5/10 A kérdező kommentje:
ja, és a víz a palack 3/4-ig ér
2013. febr. 9. 22:05
 6/10 anonim ***** válasza:
Össze kell rázni, hogy jól feloldódjon minden
2013. febr. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nagyon összeráztam, többször is, tejszerű lett az oldat (opálos)
2013. febr. 9. 22:13
 8/10 anonim ***** válasza:
hát nem tudom pontosan mennyi idő, de valamikor el kéne kezdenie rothadni, és akkor habzik is, meg elkezdi nyomni a gázt. Lehet, hogy csak holnap indul be. Szerintem rakhatsz még bele élesztőt, én volt, hogy fél kockát is beledobtam régen, meg én így öntöttem bele a cukrot, ne mértem ki pohárral, hát jó sok belement :) Aztán kb 3 napig működött. De volt olyan élesztő amivel nekem sem működött, lehet hogy az tényleg romlott lehetett, vagy mittudomén.
2013. febr. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
jövő héten újonnan vett élesztő újrapróbálom, remélve a legjobbakat, egyelőre tettem bele még élesztőt. MI történik ha nagyon sok élesztőt teszek bele??
2013. febr. 9. 22:24
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem kell belőle sok, úgyis elszaporodik.


Fölösleges bele sok élesztőt rakni, úgyis csak annyi van, amennyinek kajája van.

A cukrot pedig sokkal koncentráltabban kell belerakni.


A palack 1/3-áig érjen a keverék!!!


Az összetételeknél pedig szilikonnal kell tömíteni.

2013. febr. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!