Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki használt már házilag...

Valaki használt már házilag készült CO2 rendszert?

Figyelt kérdés
Most szeretnék a 240l akváriumomba össze rakni egy élesztős megoldással co2 rendszert. De elötte szeretném tudni hogy mennyire biztonságos a halakra nézve, hogy nem-e lehet káros. erre gondoltam: http://www.youtube.com/watch?v=J7nfpfcdkHs és hogy van -e valahol valami részletes leírás? válaszotokat előre is köszi!

#akvárium #CO2 rendszer #élesztős megoldás
2013. jan. 16. 12:28
 1/2 anonim ***** válasza:
2013. jan. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első házi CO2 kezdeményemet egy 2 literes kóláspalackban csináltam, kb 50 literes volt az akvárium. Volt benne egy kisebb anci. Félig raktam élesztő+cukor+vizet egy kólásüvegbe. Először nem indult be, de amikor elkezdett erjedni, akkor már jó erősen nyomta a CO2-t ki a csövön, egy porlasztón át.


Levegőztető nem volt a vízben (mert az semlegesíti, ha valami gáz van), csak egy szűrő volt és nem figyeltem oda, de az anci bekómázott a gáztól, majd rásült a fűtőre (még soha egy halam nem sült rá a fűtőre, csak ez).


Ezután egy darabig nem csináltam, és utána is csak óvatosan. Inkább kevesebbet engedtem bele, nehogy gond legyen. A halak élete fontosabb, mint a növények.

Nézni kell a halakat, hogy nem pipálnak e, mert ha igen, akkor ki kell venni, és vagy egy kis vízcserét kell csinálni gyorsan, vagy pedig engedni bele levegőt.


Nagyobb akváriumnál, 240 literesnél nem lesz gond vele, hogyha nem egy 5 literes flakonnal kevered.

2013. jan. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!