Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hol tudnék ilyet beszerezni?...

Hol tudnék ilyet beszerezni? (link)

2013. febr. 10. 00:38
 1/5 Platypus ***** válasza:

Ez a típus nem elterjedt. Ha pontosan ilyet szeretnél, akkor üvegessel kéne csináltatnod. De ha csak a funkciója fontos, akkor a legtöbb webáruházból rendelhetsz. CO2 diffúzor néven keresd és így néz ki:

[link]

2013. febr. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
az eladó szerint az élesztős CO2-nak nincs elegendő nyomása, hogy ezen át nyomja a gázt....csak azért kerestem más alternatívát, szerinted?
2013. febr. 10. 13:23
 3/5 Platypus ***** válasza:
Egy jobbfajta üveg diffúzoron se kell átnyomni a gázt. Egyedül a víznyomást kell legyőzni. Az élesztős is simán lenyomja a gázt 20 centis vízmélységig. Utána egyszerűen a felhajtóerő viszi tovább a buborékot és az passzírozza át a porlasztófelületen. A légpumpához való porlasztókövekhez kell a gáznyomás.
2013. febr. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
én most egy külön CO2-hoz csinált porlasztó követ használok, a reaktor az akvárium tetején van, és kb 45 cm mélységben is működik, ezek szerint szerinted működne ezzel a gyári diffúzorral is?
2013. febr. 10. 13:44
 5/5 Platypus ***** válasza:
Szerintem simán. Nézz meg pár videót diffúzorokról. Láthatod, hogy lemegy a csövön a bubi, kiszabadul, felfogódik a porlasztókorong alatt és utána szépen lassan átporlasztódik rajta. A buborék felfelé irányuló mozgása már "magától" megy, a felhajtóerő viszi, nem kell hozzá nyomás.
2013. febr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!