Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neonhal mellé milyen másik...

Neonhal mellé milyen másik csapathalat?

Figyelt kérdés
Ti milyen csapathalat raknátok neonok mellé, ami szerintetek jól mutatna? Pl serpalazac, rózsalazac, rézlazac, ferdénúszó pontylazac, izzófényű stb vagy mit?

2013. febr. 11. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Én nem szeretem, ha kétféle rajhal van, főleg egy vízrétegben. Tehát én neonok mellé például páncélos harcsákat vennék. Esetleg baltahasú lazacokat, ők a felszínen tartózkodnak.
2013. febr. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 bamboochatheone ***** válasza:
Mekkora akvárium, milyen szűrő, most milyen halak vannak benne?
2013. febr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát kéne tudni mekkora az akvárium, mivel nem biztos, hogy még elfér egy újjabb csapat hal, amelynek megfelel ez a helyigény.

Különben én valakinél serpalazaccal láttam vörös neonhalakat, szerintem elég jól néztek ki, de tetszés kérdése. :)

2013. febr. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 YourDestiny ***** válasza:
Pont a neonhal az, amit én nem kevernék más rajhallal. Egyedül a legszebbek. Fenéklakókat telepítenék. Rézfoltos vagy panda harcsát.
2013. febr. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mindenki kikerülte a kérdést :)


Na, akkor előlről. Nincs meg még az aki. Kb 200-240 literest szeretnék. Természetesen külső szűrővel, vagy házilag készített szűrőakváriummal lesz szűrve. Sima neonhalat akarok, olcsóbb is, meg nekem szebb (szubjektív dolog). Lennének mellé páncélosharcsák, panda, vagy sterbai. Rézfoltos is tetszik, de azt már drágállom... Esetleg még egykét anci. Tehát hely lenne nekik, a kérdés még mindig az, hogy melyikkel mutatna a legjobban?

2013. febr. 11. 19:57
 6/10 anonim ***** válasza:

Én valahogy így társítanék, persze nem minddel:

http://www.youtube.com/watch?v=7eKqmFqasz8

Tehát akkor petitella vagy ékfoltos razbóra az én voksom. Vagy sávozott törpeszájú hal, esetleg barbus titteya.

A felsorolásodból semmi nem a kedvencem, szerintem ezek szebbek és különlegesebbek.

2013. febr. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Esetleg galaxy razbora, kolibri
2013. febr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 YourDestiny ***** válasza:
Gondolom Murr nem véletlenül említette a petitellát és ékfoltost. A sima neonhal elég sok alternatívát kilő, ugyanis neki a vízhőfokot nem vinném 24 foknál feljebb.
2013. febr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mondjuk igaz, hogy a sima neonnak alacsonyabb vízhőfok kellene. Ha olyat találok aminek nagyobb kellene, akkor azért lehet mégis váltok a vörös neonra. Petitella meg az ékfoltos tényleg jók lehetnek. Mondjuk lazac mellé lazac talán jobb volna, pedig az ékfoltos talán jobban mutatna mellette... Galaxy razbóra talán túl kicsi.


És amúgy ha a neon se lenne tuti, akkor ti hogyan állítanátok össze az akváriumot?

2013. febr. 11. 22:16
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is ékfoltos razbórát mondanék, mert a neonok inkább az alsóbb részen úsznak, az ékfoltosok meg felül, jól kiegészítik egymást.


Ha a neon se tuti, akkor meg 50.000 féle variáció van, szerintem fölösleges belekezdeni leírni, nem az a lényeg másoknak mi tetszik, neked ezt neked kell eldönteni.

2013. febr. 12. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!