Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Cápamárna mekkora aksiba...

Cápamárna mekkora aksiba tartható és mekkora csapatban?

Figyelt kérdés
van aki tart vagy tartott ? vélemények ?
2013. febr. 11. 21:10
1 2
 1/11 YourDestiny ***** válasza:
3-4 száz literbe már mehet néhány. Persze minél nagyobb, annál jobb. Aktív úszó, ezért fontos az akvárium hossza.
2013. febr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2013. febr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
43%
nekünk kb 130 literes az akváriumunk és 18 évig élt benne egy kb 25 cm-re megnőtt cápamárnánk :) hatalmas volt :) mi egyszerre mindig csak kettőt tartottunk, de szerintem nem azért mert nem lehet többet. ha neked is megnőne ekkorára helyigény miatt nem célszerű szerintem sokat :)
2013. febr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
csak 25 centire ? én 1 métert olvastam :) akkor bonszáj neveltétek
2013. febr. 11. 21:30
 5/11 anonim válasza:
húú bocsi összekevertem sztem a cápaharcsával :D de márnánk is volt, de az csak kb 10 centisre nőtt meg :D
2013. febr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha nem fejlődik normálisan a hal, az a rossz tartás jele.
2013. febr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Elég jól tud úszni, meg szerintem szaltózni is tudna, mert akváriumban nekiugrik a tetejének és leszántja a saját pikkelyeit ha az akvárium nem elég magas és a hal egy nagyobb példány. Szóval ez valahogy nem akváriumba való hal, de azért lehet tartani. Még a guppikat sem bántja, nem eszi meg őket. Nagyon félénk és nagyon társas hal, ezért többet kell együtt tartani.
2013. febr. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Példának nézz egy csapat ollófarkú razbórát: http://www.youtube.com/watch?v=bat3_lGYumo

A cápamárnák is ugyanígy úsznak mint ezek, csak ugye a márnák jóval nagyobbak, így nekik marhanagy akvárium kéne ahhoz, hogy valóban jól érezzék magukat.


Pl ezek még fiatal cápamárnák:

http://www.youtube.com/watch?v=jWvSfGkDXIw

Nagyban hány kilóméteres akváriumba férnének bele?

Itt vannak nagyobbak:

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=I1ddhpyaHkI..

2013. febr. 12. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én még régen, nagyon régen tartottam cápamárnát. Nem néztem utána rendesen a dolgoknak. 54 literes akváriumba vettem, emlékszem az eladótól kérdeztem mik a hal igényei. Mondta: "persze, jó lesz 50 literbe". Aztán miután betettem az akviba, és láttam, hallottam, hogy 10 percenként izomból nekiúszik a falnak, rájöttem, talán nem volt igaza az eladónak. Szerencsére volt egy haverom, akinek jó nagy (kb 200 liter) akváriuma volt, és gyorsan el is vittem neki. Szerintem az sem volt elég nagy neki, de még mindig jobb volt mint az én kis régi akváriumom. Annyit tudok, még évekig élt utána.

Szóval lényeg, semmiképp ne tartsd 300 liter alatt.

2013. febr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Frontosa ***** válasza:

Itt valami keveredés van.


Cápamárna: minimum 300 literben tartható, kb. 30 centisre nő meg, 18 éveg nem 100%, hogy nem él.

Cápaharcsa: 5000 liter, kb. 1 méteresre nő fogságban, sokáig él. Szvsz: nem alkalmas akváriumi tartásra méretéből adódóan.


A két halfaj nagyon könnyen megkülönböztető egymástól.


Üdv,

2013. febr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!