Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe karmosbékát lehet...

Törpe karmosbékát lehet gömbakváriumban tartani?

Figyelt kérdés
Szeretnék kettő törpe karmosbékát. Régen volt nekem egy pár, akkor egy jó nagy akváriumban voltak sok hallal együtt. De most már nincsenek halaim, és a nagy akváriumom sem. Lehet őket egy közepes méretű gömbakváriumban tartani? És mivel fedjem le a tetejét, hogy ne ugráljanak ki, és kapjanak is levegőt? Mert mikor volt nekem régen, az egyik egyszerűen meglógott, mert nem volt letakarva a teteje az akváriumnak. Meg olvastam is, hogy ajánlatos lefedni a tetejét, mert néha hajlamosak kiugrálni. Ha valaki tud bővebb felvilágosítást adni ezekről a kis békákról, szívesen venném! Köszönöm!
2009. szept. 6. 13:54
 1/3 A kérdező kommentje:
Mégegy kérdésem lenne :) Milyen legyen a víz nekik? Sima csapvíz nem ártalmas? Én régen a halaimnak a csapvizet felforraltam, lehűtöttem, majd leszűrtem, és így raktam bele a halakat, hogy a klórt kiszűrjem. A békáknak is így kell?
2009. szept. 6. 13:57
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
Elég, ha állni hagyod a vizet egy napig, vagy használj klórtalanítót.A víznek kb 25-26 fokosnak kell lennie.Legyen bújóhelye, kövek növénykék, a víz tetején is lehet valami úszó növény, de ne takarja az egész vízfelszínt.Talajnak homok, vagy apró sódert ajánlok.Hetente le kell cserélni a víz 20-30%- át.Mindent megesznek,de nagyon szeretik az élő eleséget, tubifex.Az aksi tetejére jó a szúnyogháló,de bármi megteszi amin nem fér át.5-6cm- rel lejjebb legyen a vízszint a tetőnél.Ne süssön át a nap az akváriumon, ha kell árnyékold.Én nagyon ellenzem a gömb akváriumot, de ha neked tetszik akkor a béka szempontjából megfelel, csak az egyik oldala, legyen leárnyékolva, ez növeli a biztonság érzetét és az algásodás is kisebb lesz.Gondolom azért 7-8 liter víz belefér az aksiba, ennél kevesebbe ne tedd őket.Én egy kis 10 literes hagyományos aksit javasolnék,használtat is vehetsz 5-600Ft- ért, ez minden szempontból jobb lenne.Nem torzan látnád az állatokat és tágasabb a hely benne.SN.
2009. szept. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2009. szept. 6. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!