Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a kényesebb? Inka...

Melyik a kényesebb? Inka törpesügér vagy ramiresi?

Figyelt kérdés
És melyik mennyire beszerezhető?

2013. febr. 12. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Inka törpesügér a Green Aquában van 1200 Ft-ért.

[link]


Ramirezit 890 Ft-ért az Aqua depóban

[link]

vagy kb 600-ért az Atlantisz díszállatban.


Pesti boltokat mondtam, mert mittudomén hol laksz.


A ramirezi egy évig kibírja sima csapvízben is, de picit azért érdemes lágyíbb vizet adni neki (6-14 NK).


Az Inkát ha beraknád csapvízbe, az meghalna pár nap alatt, mert nagyon lágy víz kell neki majdnem hogy tiszta ozmo (1-5 NK).


A Ramit könnyebb beszerezni, az sok helyen van, sokan tartják, kedveltebb hal, biztos azért mert nem olyan kényes.

2013. febr. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 YourDestiny ***** válasza:
A rami is elég kényes tud lenni, de 15 nk alatt meg van.
2013. febr. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Ramit amúgy tegnap láttam ez egyik díszhalas boltban, direkt rákérdeztem sima csapvízben volt, bár mondta, hogy jobb lenne neki a lágyabb. Még azt is mondta, hogy náluk még a diszkoszok is csapvízben vannak. Pedig látszatra nem is érezték magukat rosszul, nem egy boltban láttam már őket egy sarokban többen gubbasztani, itt legalább kicsit szétszóródva úszkáltak...

2013. febr. 13. 07:29
 4/8 Platypus ***** válasza:

Hadd találjam ki, az atlantisz díszállat volt.

Lehet ezeket a halakat kemény vízben tárolni. De tartani nem. A boltosnak mindegy, ha pár hónap után kipurcan a halad. Nála csak pár hétig kell kihúzniuk, ennyi nem gond a lágyvizes halaknak. Ha azt állítja, csapvízben is elvan, többen veszik meg. Ha pár hónapig él, akkor a vevő elhiszi, hogy ez tényleg működik. Utána kipurcan? Ki tudja már mi volt a baj. Aztán megy újat venni.

2013. febr. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze ő mindent csapvízbe tart, csak akkor pl mért nem döglik meg nála pl a boraras brigi.. Egyszer láttam, hogy tetra easy balancot öntött a vízbe. Azt nem tudom minek, lehet hogy azzal stabilizál valamit. Meg az is lehet, hogy lágyítja a vizet, csak kamuzik. Meg kéne egyszer mérni.
2013. febr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hja és egyszer vettem tőle 1db CRS garnélát, ami nála csapvízbe volt állítólag, ez még nagyon rég volt, és átraktam itthon csapvízbe, persze ne mértem le a vizét, és megdöglött másnapra.
2013. febr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szóval azt akarom mondani ezzel, hogy az pl tutira nem csapvízbe volt neki.
2013. febr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi volt az állatkereskedés neve, mert nem vagyok pesti, csak ott jártam és beugrottam egykettőbe akkor már.


Itthon voltam 3-ban is és azt sem tudták mi az a kevertágyas gyanta... Mondtam, hogy lágyításra kell erre csak annyit tudott mondani, hogy van ez a sera vízelőkészítő, ez mindent beállít, ph-t meg keménységet is és 400 literhez jó... Tovább inkább nem is faggattam. Másikban meg kakadusügér volt, megkérdeztem, hogy sima csapvízben van-e, erre a válasz: Nem, van benne metilénkék is! :)

2013. febr. 14. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!