Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mégis azért menynit adjak...

Mégis azért menynit adjak nekik enni?

Figyelt kérdés

Mindenhol csak azt hallom hogy "amennyit 5 perc allat megesznek" de ahogy elnézem őket képesek lennének addig enni ameddig élnek...

Van 9 neonhalam, 7 guppim, és egy arany anci.Sera San lemezes táppal etetek.(Az ancinak van külön)Néhány guppi már elég kövér és félek hogy túletetésbe pusztulnak ble.Kb mennyi a reális hány csipetnyi nekik?


2009. szept. 6. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
A kereskedő azt mondja, hogy vagy 2 naponta annyit kell adni nekik, amennyit 5 perc alatt megesznek. Én minden nap adok a halaimnak enni, de így sincs semmi probléma. Most már nem esznek annyit, amennyi csak beléjük fér, hanem van, hogy hagynak a víz tetején úszva kaját és csak később falják be.
2009. szept. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hy! Én minden nap este adok nekik enni. A lemezes kaja a legjobb nekik mert nem megy le az aljzatra.Igaz én nem azzal szoktam őket etetni hanem szárított bolha meg nem tom valami mást is szal kettő fajtát adok nekik h válogathassanak. Egyébként az igaz hogy annyit kell nekik adni hogy 5 perc alatt meg tudják enni mert a végén tényleg abba pusztulnak el hogy elhíznak :)
2009. szept. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak annyit amennyit 5 perc alatt megesznek.Ezt minden neves akvaristam,és szakkönyvek meg mindenki leírja.Amugy ezt nem tudom hogy lehet kiadagolni...De a lényeg h ne sokat.És ha adsz még és esznek,akkor de etesd őket.Pár apig el bvannak kaja nélkül,igy meg naponta nyomsz 1000tonna kaját.Amugy nem most rögtön látszik h baj van,csak minusz 1 év az életéből,mert mondván nincs semmi bajuk.Szoval keveset adj enni.Ezek nem emberek hanem kis halak.És este etess mert akkor nyugodtabban tudnak enni,én lámpaoltás elött kb 1 órával etetek,és minden nap,de keveset,de lehet azt is h egy kicsit többet adsz és akkor 2 naponta etetsz.És nem árt egy böjt nap(nem adsz egy nap enni,eszik amit találnak...)Üdv Lucky.
2009. szept. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Adtál nekik ma enni.

Holnap adj kicsit többet, megeszik azt is 5 perc alatt?

Másnap ismét kicsit többet,...

Egyszer nem eszik majd meg annyi idő alatt. Akkor kb tudni fogod mi az a mennyiség.:)

Azután már aszerint etesd őket és tényleg tarthatsz heti egy "koplalónapot".

Ha többet etetsz az elhízást is okoz, de főleg a bomlásnak indult táp vizminőségrontó hatása a veszély.

És a mennnyiségen túl az etetőanyag minősége szintén nagyon fontos, én az élőeleség minél nagyobb arányú használatára bíztatnálak, ami nyáron rendkívül egyszerű ügy (min. szúnyoglárva), télen vmivel nehezebb.

Gondolom kapsz még tanácsot bőven, tőlem most ennyi... :)

2009. szept. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!