Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 300 literes akváriumot üzemelt...

300 literes akváriumot üzemeltethetek ezekkel a szűrőkkel úgy, hogy sok halat és sok növényt szeretnék bele?

Figyelt kérdés

írták hogy 2 1200l/h ás szűrő lenne az optimális . és ezeket választottam :


belső:

[link]


külső:

[link]


Köszi!


2013. febr. 14. 17:30
 1/8 A kérdező kommentje:

vagy is ez a külső :


[link]


bocs rosszat néztem

2013. febr. 14. 17:33
 2/8 anonim ***** válasza:

Áhh, kevés. Belsőből minimum 2000 liter/órát választanék. Abból is inkább powerheadet, mint hagyományos kialakításút.

A külső szerintem megfelelő.

2013. febr. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De nem tudom, mi az a sok hal, amit szeretnél, mert az nem a szűrésen múlik. Ezek pedig csak egy átlagos 300 literesre való felszerelések, ha igazi növényeset szeretnél, akkor inkább egy hordós szűrés kell, az is legalább 2000 liter/órával, 50 liter térfogattal.
2013. febr. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Murr , akkor segítenél választani belsőt és külsőt is ? ami árban is okés ? linkeld a szűrőket hogy szerinted melyik lenne jó külső és belső légyszi hátha még van aki ilyen gondokkal küzd :D
2013. febr. 14. 17:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Előbb azt írd le, hogy milyen lesz a fény, az aljzat, a co2, milyen jellegű növényeket szeretnél tartani, milyen halakat és belőlük mennyit, mert így a nagy semmire nem tudok ajánlani.

Mondom, úgy általánosságban jó a külső, amit választottál, belsőnek pedig ez:

[link]

Egy jó nagy lehetőleg fekete szivaccsal.

De ahány akvárium, annyi megoldás. Ragadozót fogsz tartani, vagy kisebb pontylazacokat? Ráját vagy neonhalat? Egyáltalán nem mindegy.

2013. febr. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 YourDestiny ***** válasza:
A külső része rendben van, ha kettő lesz. Az belső viszont minél erősebb, annál jobb. Viszont 2000 liter per óra környékén már hangosak lehetnek. Én inkább áramlás generátort néznék.
2013. febr. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A hal népesség csak minimális mértékben függ a szűréstől.

Persze onnantól kezdve, hogy jó a szűrés, mert ha szar, akkor nyilván jóval kevesebb halat tarthatsz.

De ha megvan egy jó szűrés, akkor az akvárium térfogata, alapterülete, a tartott halak természete, stb határozza meg a halak létszámát.

Hiába háromszoros a szűrés, akkor sem tehetsz bele háromszor annyi halat. Tehát ez a "sok hal" ez elég érdekes így, nem csak a szűrés elégtelensége miatt lehet túltelepíteni az akváriumot.


Egyébként a linkelt szűrők teljesen jók, simán meg tudnak szűrni egy 300 literes akváriumot, optimális hal létszámmal. Az optimálistól meg ha 25 db külső szűrőt, meg 5000 l/h-s belsőt raksz bele, akkor sem egészséges több halat belerakni.

Ez gyakorlatilag egy 8-szoros elméleti vízforgatás, ami teljesen rendben van.

2013. febr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Frontosa ***** válasza:

A külső jó, belsőnek powerhead kell, amit Murr linkelt az tökéletes.

Én is Atman 203-as vízpumpákat használok, már évek óta, a hangja nem hangosabb mint egy külső szűrőé, azaz halk búgás. Még levegőporlasztással is viszonylag halk.

Üdv,

2013. febr. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!