Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy érdemes nekikezdeni a...

Hogy érdemes nekikezdeni a csigasügerezésnek?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszenek ezek a kis törpesügerek, így eldöntöttem, hogy kialakítok itthon egy akváriumot csak nekik.

De nem igazán tudom, hogy miként kellene nekiállnom. Egyáltalán hány fajta csigasügér tartható akváriumban? Mind ilyen 4cm körüli? Ti melyik fajt ajánljátok kezdésnek?


Hány l-től érdemes gondolkodni? Én olyan 40-50l körül vacillálok. És van itthon egy 35l-es is. Nekik is, mint sok más sügérfajnak, az alapterület a fontos, vagy a magasság is?

A szűrésnek mennyire kell erősnek lennie? Erősebb szükséges, mint egy "átlagos" vegyes akváriumhoz?


A berendezés gondolom náluk csigaház és különféle kövek. Aljzat számukra a kvarchomok, vagy sóder a megfelelő?


Válaszaitok előre is köszönöm.



2013. febr. 15. 15:29
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Pendulum92: Ez egész jól hangzik. Erről tudnál egy kicsit bővebben esetleg írni, hogy mit hogyan kéne? Nemigen vagyok magamtól egy barkácsolós típus, de leírás alapján meg tudom csinálni. :)

Ja, és milyen 2l-es tartályra gondolsz? Én ilyennel még nemigen találkoztam a Tescoban.


YourDestiny: A szivacsos Powerheadet honnan vetted? :) Tényleg van itthon egy használaton kívüli Aquael Fan 1-es fej, szivacs nélkül, amire lehetne húzni egy szivacsot, de ezt eddig nem említettem. Csak nem gondolatolvasó vagy? :D

2013. febr. 15. 18:48
 12/16 Pendulum92 ***** válasza:

kedves kérdező!


Én arra az aquael fejre nem powerhead-et húznék, hanem felhasználnám a házi külsőmhöz. Több szempontból is jobb lenne: nem foglalna helyet, tehát szebb lenne az akvárium, aztán több lenne a hasznos szűrőtérfogatod, tehát tisztább vized lenne.


Nem találom a megfelelő cikket, így leírom neked nagy vonalakban.


Veszel egy spagettis(végre eszembe jutott a neve :D) edényt, vagy 5 literes flakont, bármit, ami jó magas, és viszonylag keskeny.

Ez lesz a szűrőtartály. Ezt megtöltöd szűrőanyaggal: kerámiahenger(1cm-enként levágott műanyag cső..),szivacs,siporax,lávakő stb.

Megszívsz egy csövet, ami a vizet az akváriumból a szűrő aljára szállítja. Ez a víz végig megy a szűrőanyagokon, miközben a bacik dolgoznak rajta, majd egy powerhead(aquael) visszanyomja az akváriumba.


Én épp egy 12 literes akváriumot fogok csinálni a 72 literesemhez :)

2013. febr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Pendulum92 ***** válasza:

Nem reklám, itt találtam egyedül képet, hogy mire gondolok. Nem kell tupperware, azért kerül ennyibe, kb pár száz forint. Tehát ezt képzeld el felállítva :D



[link]

2013. febr. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm, ez így egészen érthető. Köszönöm szépen a választ. Még annyit had kérdezzek, hogy a cső, ami szívja ki a vizet ennek a szűrőtartálynak az aljára, az az akvárium aljáról kell, hogy szívjon, vagy a tetejéről? Mert gondolom visszanyomatni a tetejére kell. :)

Erre amúgy jó a sima gumicső? Vagy milyen csőből célszerű ezt csinálni?

2013. febr. 15. 19:08
 15/16 Pendulum92 ***** válasza:

Mivel a szűrőtartály teteje egy szintben kell, hogy legyen az akváriuméval, így szerintem a csőnek a tetejéről kell szívnia. De az is lehet, hogy mindegy.


Szerintem ne gumicsövet, hanem az akvarisztikában használatos átlátszó műanyag csövet használd.

2013. febr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Pendulum92 ***** válasza:
[link] itt nézd az oldalsó, nyitot rendszerűt
2013. febr. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!