Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit lehet tenni azok a boltok...

Izomszörp kérdése:

Mit lehet tenni azok a boltok ellen ahol, nem tartják jó körülmények közt a Bettákat?

Figyelt kérdés

Azokra a boltokra gondolok ahol díszhalakat lehet venni!

Rájuk nem vonatkozik a tavaly hatályba lépett törvény?

Én ma bent voltam egy elég nagy és színvonalas boltban, nézelődtem és megláttam a betta hímeket egy 10x10cm kockában! 6db ilyen kocka volt!

Eladó megkérdezte segíthet nekem, mondom most már nem! :(

Szóvá lehet tenni ilyen esetben a törvényt?

Engem nagyon zavar az ilyen!!!


2013. febr. 16. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:

A bolt csak egy ideiglenes raktár, nem úgy tartják az állatokat, ahogy az igényeik indokolnák, csak tárolják egy darabig, amíg meg nem veszik őket.


Ez olyan, hogy pl egy menhelyen is 2 négyzetméteres kennelben vannak a kutyák, de ha valaki hazaviszi őket, akkor nem úgy élik le az életüket, hanem normális körülmények között.


Egyébként sok helyen sorba vannak kötve a betták tartó edényei, tehát maga a vízminőség ilyen esetben nem olyan vészes.

Inkább a minimális hely, meg a látvány stresszeli őket.


De ez a többi halra is igaz, 150 literben egy 40 cm-es L-es harcsa arányaiban ugyanez a kategória.

Nem lehet mit kezdeni vele. 10-szer akkora üzlethelyiséget kéne bérelni, ha minden állatnak megfelelő körülményeket akarnának.


Egy bolt nem erről szól. Hörcsögöket, papagájokat, hüllőket sem úgy kell tartani, mint ahogy a boltban tárolják őket.

2013. febr. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szinte mindenhol úgy tartják őket , pedig általában a többi halat jól tartják mert ahova én járok ott az összes akvárium 80-90 liter körüli vannak nagyobbak is és 80 liter sok hal számára jó méret meg addig amik meg nem veszik kibirják simán ...
2013. febr. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 _.-Akv-._ ***** válasza:
"színvonalas boltban" Ha akarsz színvonalas boltban vásárolni, akkor hagyd :D Mert ha bezárnak emiatt (ez nem valószínű) ugye azért, ha meg nem akkor csak simán soha a büdös életben te oda be nem léphetsz XD
2013. febr. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
...azt mondjuk nem mondanám, hogy simán kibírják a megvételig, mert jó részük belehal ebbe a tárolásba, de az egy eladónak még mindig kisebb veszteség, mint ha 30-40 literes akváriumokat kéne fenntartani folyamatosan.
2013. febr. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet ellenük semmit tenni, ott csak tárolják, nem tartják őket. Csak azért csinálják, hogy megvegyék a halakat. A felelőtlenek azért veszik meg, mert azt hiszik, így is lehet állatot tartani, akik valamennyire értenek hozzá, azok meg sajnálják őket.

A megoldás az lenne, hogyha senki sem venné meg, és akkor nem is lenne ilyen.

2013. febr. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ahova én járok ott is így tartják őket, de csak nyitvatartás alatt.


van egy nagy rekeszekre osztott akváriumuk a raktárban csak a vásárlótérbe (vagy hogy hívják mindegy oda) nem fér már be és a raktárba mégse küldhetik be a vevőket, hogy "ott a betta nézd meg"...szóval ez náluk ilyen kényszer megoldás de sose rakják ki az összeset, minden nap másik betták kerülnek ki.

2013. febr. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Akkor sem értek ezzel egyet, volt olyan bolt, ahol érdekes módon rendes akváriumokban voltak a betta hímek! Jobban is érezték magukat ez látható volt! Persze olyan halakkal voltak együtt, akikkel nem volt semmi galiba. És mindegyik akiba egy hím! Persze nem egymás mellé téve.

Így is megvették őket!!!

Persze nem tudni aki megveszi, hogy az milyen körülmények közt tartja majd őket :(

Ezt nem tudja senki sem előre :(

2013. febr. 17. 20:24
 8/8 anonim ***** válasza:
betta egyáltalán nem agresszív , volt már sok bettám egyik se volt agresszív csak márnákkal nem szabad össze zárni mert ők bántják hergelik a bettát
2013. febr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!