Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a lehatásosabb és legegysze...

Mi a lehatásosabb és legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás fonal alga ellen?

Figyelt kérdés

2013. jan. 28. 17:00
 1/10 _.-Akv-._ ***** válasza:
50%
OFF: A címkékben miért vannak ezek: "Medal of Honor Airborne" :D
2013. jan. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Pendulum92 ***** válasza:
8%
egy üveg hypo :D
2013. jan. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Platypus ***** válasza:
Ez attól függ, hogy mi a probléma az akváriumoddal, ami miatt fonálalgásodik. Ha pontosan leírod az adatait, akkor segítünk kitalálni. Lehet hogy csak kevesebbet kell világítanod, de az is lehet hogy a szűrésed szorul fejlesztésre. Vagy valami eredendő baj van a méretével és a halak létszámával. Szóval írd csak le az adatait, mekkora, mennyi és milyen hal, milyen a szűrés és a világítás, és akkor tudunk rá okosat mondani.
2013. jan. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 bamboochatheone ***** válasza:
Biztos hogy fonalalga? Nem lehet hogy ecsetalga?
2013. jan. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 _.-Akv-._ ***** válasza:

Nekem is van kicsi, de én se tudom melyik.

Ilyen: [link]


Ez fonal vagy ecset?

2013. jan. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez lehet szakállalga is, nem?
2013. jan. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
az okot kéne megszüntetni ami miatt kialakul, de mondjuk vehetsz bele xifót, mollit, sziámi ormányos márnát. ezek szeretik csipkedni.
2013. jan. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
am énis küzdök vele mostanság :S
2013. jan. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

kérnénk paramétereket :) így nehéz kitalálni, hogy mi okozza.

tudod, amit te is mindig kérsz...nem értem, hogy ha más kérdésénél kéred ezeket, akkor te miért nem osztod meg ha kérdezel...na mindegy :D


szóval ami kell: akvárium méret, szűrés (nem csak a típus és a l/h érdekel minket, hanem az is, hogy milyen szűrőanyagokkal dolgozik az adott szűrő), világítás (mivel és mennyit), jelen esetben az is fontos, hogy milyen növényeid vannak és azokat hogy szoktad tápozni. és persze a vízcserék is fontosak lehetnek szóval arról is pár szót kérnénk :)

2013. jan. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is a fonálalgával küzdök. Időnként marokszámra tépem ki az akváriumból.


20 éve akvarizálok, de nem tudok tőle megszabadulni. Egyszer volt egy ilyen időszakom, de akkor ahogy megjelent úgy el is tűnt az alga, nem tudom mitől...


Akvárium méret: bruttó 290 liter

Szűrés: Eheim Professionel 3 2073, gyári szűrőtöltettel, plusz némi perlonvattával kiegészítve.

Világítás: 2x30W T8-as cső: Sylvania Gro-Lux, Osram Biolux, napi 8 óra. (Nem hiszem, hogy sok lenne...)

Növények: Anubias, sabittaria meg valamilyen higophylia-szerűség (Szálas gyorsan gyökerező kis kerek levelekkel)

Tápozás: JBL Aqua Basis Plus + Manado, nagyon ritkán nagyon aluladagolva Neptun növénytápsó + Liqui Carbo.

Halak: 20 db neon, 5 db fekete neon, 5 db izófényű pontylazac, 5 db másik kis lazac szerűség (nem tudom pontosan...) + 2 Labeo bicolor.

Vízcsere: 2 hetente 10-15%, fél-egy évente egy nagyobb takarítás 60-70% vízcserével.

2013. aug. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!