Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnélás akváriumot milyen...

Garnélás akváriumot milyen gyakran kell takarítani?

Figyelt kérdés
2013. febr. 19. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Mekkora?
2013. febr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
30-40l körüli akváriumra gondoltam.
2013. febr. 19. 21:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkorában nekem olyan 4-5 havonta el szokott koszolódni a talaj. Ha sok garnéla van benne, mondjuk mert szaporodnak.

De azt lehet látni, hogy mikor nagyon retkes már.


Akkor ki szoktam halászni a garnélákat egy vödörbe, kiszedem a talajt, átmosom másik vödörbe és visszadobok mindent.


Na most ez nem 5 perces művelet minden garnélát megtalálni, hanem több órás elfoglaltság.


Volt, hogy untam megcsinálni és 4 napig kint hagytam vödörbe őket, szűrő nélkül, de meg se kottyant nekik. Az ilyen red cherry, vagy sakura, vagy yellow garnélák mindent kibírnak :)

2013. febr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tulajképp a legcélszerűbb az lenne, ha 2 akváriumod lenne, és felváltva hol az egyikbe, hol a másikba pakolnád át őket. Tehát mindig lenne egy üres, az sokat könnyít a dolgon.


Na de ha össze csak 10 garnéla van benne, azoknak nem lesz olyan koszos a talajuk.

2013. febr. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! A kérdésből kifelejtettem, de most akkor még azt szeretném megkérdezni, hogy a vízcserét a garnélák esetében hetente kell megejteni?
2013. febr. 19. 22:42
 6/8 anonim ***** válasza:
aha
2013. febr. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Garnélás akváriumban szelektálással tartsd olyan 30 körül a létszámot, és akkor sokáig húzhatod a tisztítást. Ha Red Cherryd lesz, ott úgyis folyamatosan szelektálni kell, hogy megmaradjon a szép piros szín.
2013. febr. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2013. febr. 20. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!