Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 85 literes akváriumba a...

85 literes akváriumba a következő halakat szeretném . Miből mennyi kellene?

Figyelt kérdés

1 hím betta és 2 szifóm és 1 +1 almacsiga meg 1 ancim már van

szűrésem :tetratec easy crystal 600

az akváriumba jelenleg sok növény van nevüket nem tudom

világítás: 12000Kelvin 18 w kék spektrum


a halak amiket szeretnék :

neonhal

galaxy razbóra

serpalazac

guppi

foltos páncélosharcsa

és ramirezi


miből mennyit ?


2013. febr. 20. 12:29
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
ja és még ha elfér törpe gömbhalat is szeretnék csak kérdésem hogy ö meg eszik e az almacsigám?
2013. febr. 20. 12:37
 2/28 bamboochatheone ***** válasza:
Hű. Felejtős ez az összeállítás.
2013. febr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
mert?
2013. febr. 20. 12:47
 4/28 A kérdező kommentje:
a betta miatt nem kell parázni mert nagyon szelíd , amikor vettem szivárványos guppikal volt össze zárva ...
2013. febr. 20. 12:48
 5/28 A kérdező kommentje:
direkt pedig békés halakat kerestem akik jól kijönnek egymással és véleményem szerint ők azok ramirezit leszámítva de ö se vészes max elkergeti a választott területéről a halkat ( betta miatt meg tényleg nem kell para ö nagyon szelíd )
2013. febr. 20. 12:56
 6/28 A kérdező kommentje:
lehet vörös neon lesz mert neki a hőmérséklet eltér a többitől
2013. febr. 20. 12:58
 7/28 YourDestiny ***** válasza:
Gondolom a fény egy Blue Sky. Én ide a felsoroltakból már csak egy nagyobb csapat rajhalat tennék, semmi többet. Esetleg egy kisebb csapat rajhal és néhány páncélost. DE! A betta és guppi nem jó párosítás hosszú távon. A xifó eleve nem való 85 literbe, de még az ancistrust se tettem volna be ekkora helyre.
2013. febr. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
szifó anci 90 liter most az az 5 liter nem sokat számít , na mind1 azért köszi majd valahogy össze hozom
2013. febr. 20. 14:07
 9/28 A kérdező kommentje:
ja meg az a kis anci van 2 centi :)
2013. febr. 20. 14:33
 10/28 anonim ***** válasza:

Xipho felejtős, mert a hím nagyon agresszívvé válhat kifejlett korára, nem csak bettát, de a másik xiphot és halála kergeti. Ráadásul ahogy sűrűsödik a halállomény, a betta annál idegesebb, majd agresszívabb lesz.


Amit javaslok:

1 hím betta

8 vörösneon

1 anci

2 almacsiga


-galaxy razbóra lágyvizes

-serpa bánthatja a bettát, csipkelődős

-guppi, végülis nem rossz a neon helyett, de nincs garancia, attól, hogy más környezetben megfértek egymással

-páncélos már sok lenne, kevésbé látványos, mint a fenn úszó halak

-ramirezi lágyvizes, nagyon igényes

-törpe gömbhal nem társítható, félénk hal, csak specifikus akváriumba való


Ezen felül a világításod sem lesz elég egy ekkora akváriumra, ha sok a növényed. Ez csak árnyéktűrőknek jó. A spektruma sem jó magában, hiányzik a vörös, a növényeid nyurgák, "testtelenek" lesznek alatta, nem fognak terebélyesedni. Ha egyáltalán elég nekik, ami van.

2013. febr. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!