Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez így működhet?

Pendulum92 kérdése:

Ez így működhet?

Figyelt kérdés

Csinálni fogok egy házi készítésű külső szűrőt. Na, ugye az oldalpolcos úgy néz ki, hogy egy cső megy a tartály aljába, majd a tetején egy pumpa nyomja vissza a vizet.


De ma megláttam ezt a cikket,: [link]


és elgondolkoztam, tényleg működik-e?


Tehát nem egy pumpa nyomná vissza a vizet, hanem az amúgy is az akváriumban lévő mechnaikai szűrő szívná vissza a vizet, olyan módon, ahogy a levegőt szívná be.



2013. febr. 23. 00:17
 1/9 anonim ***** válasza:
hát lehet
2013. febr. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 _.-Akv-._ ***** válasza:
Valamennyit szívna, de nemhiszem, hogy annyit, amennyi jön.
2013. febr. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Le fogom tesztelni mennyit szív. Annyi érdekelt volna, hogy egyáltalán szívja-e normálisan.
2013. febr. 23. 10:37
 4/9 bamboochatheone ***** válasza:
Nekem ilyenem van és fajinul működik.:D Fél literes plusz tartályon keresztül szívja az Aquael FAN-1-em.
2013. febr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát szív valamennyit, de nem eleget sajnos, úgyhogy a terv kilőve.
2013. febr. 24. 10:09
 6/9 bamboochatheone ***** válasza:
De mivel ez bioszűrés így lassú áramlás kell.
2013. febr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát egész őszintén alig szívta, azért nem 2 deciliter/ óra kéne :D
2013. febr. 24. 13:25
 8/9 bamboochatheone ***** válasza:
Nekem kb 30 liter/óra folyik keresztül rajta ami még így is sok. Lehetne 3 liter/óra is de nincs kedvem szabályozgatni.
2013. febr. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, csak neked ugye fél literes a szűrőtartályod, nekem 5 lesz(Egy nagy befőttesüveg lesz, legalább nem kell vágatni üvegessel kis akváriumot :D ) ha minden igaz, abban olyan 3-3,5 liter szűrőanyag fér el. Meg igazából nagyon legyengítené a mechanikai szűrőmet, úgy meg nem lenne elég áramlás, így másik pumpára bízom. De köszi hogy szóltál!
2013. febr. 25. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!