Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mire kell a visszacsapó...

Mire kell a visszacsapó szelep élesztős CO2-nél?

Figyelt kérdés
Láttam, hogy a képeken visszacsapó szelepet is használnak, mi ennek a szerepe, elmagyaráznátok?

2013. febr. 23. 07:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Természetesen a visszaáramlás megakadályozására, elég kellemetlen ugyanis, ha az éppen álló rendszered elkezdi leszívni az akváriumvizet.
2013. febr. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Aha értem, köszönöm. Csak nem tudtam elképzelni, hogy ha az üvegben gáznyomás van, akkor miért fordulna meg, de persze ha ez megáll, akkor visszafolyna a víz. Köszi szépen.


Amúgy az mindegy, hogy milyen magasságban vannak a palackok? A nyomás úgy is elviszi a cső végére ugye? Bár azt tudom, hogy a CO2 nehezebb a levegőnél, ha ezt figyelembe vesszük, akkor talán jobb volna feljebb tenni, mint az akvárium, de az meg igencsak csúnya lenne. Szerinted?

2013. febr. 23. 08:48
 3/4 A kérdező kommentje:
Bár ha feljebb lenne, akkor meg ugye nem kellene visszacsapó szelep, tehát gondolom lejjebb szokták tenni, vagy egy polcra :)
2013. febr. 23. 08:49
 4/4 Platypus ***** válasza:
Nálam még sosem szívódott vissza, de elég sokan emlegetik ahhoz, hogy legyen mögötte valami. Tisztán elméleti alapon úgy tudom elképzelni, hogy leáll a gáztermelés, mert mondjuk kimerül az anyag, és esik pár fokot a hőmérséklet, amitől a maradék a palackban összehúzódik. És már meg is van a negatív nyomás, ami elindíthatja a vizet, ha meg már egyszer elindult, akkor a közlekedőedények elvén addig folyik, amíg van hova.
2013. febr. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!