Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Központi fűtés gravitációs...

Balázs Károly kérdése:

Központi fűtés gravitációs keringését megakadályozhatom-e visszacsapó szelep beépítésével?

Figyelt kérdés
Központi fűtésem eredetileg keringtető szivattyú nélküli rendszerű volt.Utólag egy Quadriga típusú 25kW-os vízmelegítő!!! (nem gázkazán)+szivattyú lett beszerelve.A probléma,hogy a gázkészülék semmilyen elektromos csatlakozással nem rendelkezik.A szobatermosztát hiába állítja le a szivattyút,a melegvíz körforgása nem áll le,mivel "túl jól" van a csővezés kialakítva.A kiegyenlítő tartály kb. 6m-el van magasabban a készüléknél,a szivattyú a készülék visszatérő csatlakozása elé van beépítve.Kérdésem,hogy ha a szivattyú nyomó ága és a készülék közé beszerelek egy visszacsapó szelepet,akkor az képes-e a gravitációs vízkörforgást megakadályozni,így meggátolni,hogy a teljes vízmennyiség folyamatosan fűtve legyen?
2011. jan. 10. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden renszernek van kikapcsolás után néhány perc "utánkeringése". Amúgy felforrna a pont a kazánban maradt víz és szétlőne. Miért zavar hogy keringet kikapcs után is?
2011. jan. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
IGEN
2011. jan. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egyrészt köszönöm a kimerítő és meggyőző igen választ.

Másrészt mint írtam nem kazánról van szó,hanem vízmelegítőről,ami igyekszik a saját 54l-es belső tartályát a gázszelepen beállított hőfokon tartani.Mivel nem utánkeringésről beszélek,hanem arról,hogy állandó vízkörforgás van,ezért jelenlegi állapotában a készülék a teljes vízmennyiséget a lakás belső hőfokától függetlenül,folyamatosan min. 60 fokon tartja - ez a probléma.

2011. jan. 11. 08:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint léteznek elektromosan vezérelhető szelepek. Beteszel egy ilyet, és a fűtendő helyiségben elhelyezett thermosztáttal vezéreled. Arra kell figyelni, hogy a thermosztát képes legyen tartósan biztosítani a szelep szükséges áramát. Ez a korrekt megoldás.
2011. jan. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha van jó gravitációs áramlás, akkor szivattyú és termosztát sem kellene, csak minden szobába a radiátorra egy termosztatikus szelep.
2011. jan. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,csak nem írtam le a teljes állapotot,mert nem akartam hosszúra nyújtani.A teljes rendszer totálisan elavult.Az eredeti kör 35 éves,nagy keresztmetszetű csövekkel,öreg radiátorokkal... A gázkészülékről a legtöbb szerelő nem is hallott, 16 éves.A hátralévő néhány hideg hónapra keresek olcsón,és a teljes rendszer víztelenítése nélkül kivitelezhető megoldást.Nyáron valószínűleg teljes felújítás lesz soron.A mágnesszelep fogalmát én is ismerem,ilyen méretben (1") a legolcsóbb kb. 50.000Ft.Radiátorszelepek beszerelése akkora átalakítás (csőméretek,leeresztés,feltöltés)amit szintén nem kifizetődő néhány hónap miatt megtenni. Átgondoltam a dolgot és a fenti megoldás tűnik megoldhatónak,ha az valóban működik.
2011. jan. 11. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!