Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Már megvannak a kishalak (...

Már megvannak a kishalak ( betták ) Már egy picit úszkálnak. Még nem vettem ki a hímet mert gondoskodik róluk ha leesnek felhozza őket stb. Mit tegyek h ki vehessem de ne essenek le a kicsik és egyenek is?

Figyelt kérdés
2009. szept. 10. 18:53
 1/6 kzs ***** válasza:

Nagyon hamarosan ki kell venned a hímet. Nemsokára megszűnik az ivadékgondozó ösztöne. Éppen ezért ne várd meg, hogy a kicsik folyamatosan ússzanak, mert akkor tuti, hogy a hím levadássza őket.

Szerintem - "biztos, ami biztos" alapon - már most vedd ki.

Ami a kicsiket illeti: egy kávédarálóban őrölj nekik porfinomságúea különböző lemezes és granulát eleségeket. Még jobb azonban, ha sórákot keltetsz nekik.

2009. szept. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van nekik ivadék kaja meg szoktam nekik csinálni tojássárgáját:) de még nem ettek és ha most kiveszem a hímet akkor a kicsik néha leesnek az aljára:S akkro elfognak pusztulni?
2009. szept. 10. 19:59
 3/6 A kérdező kommentje:
Jah és hogyha a kicsik fogják magukat és lesüllyednek az aljára akkor elpusztulnak? mert azért hagytam bent a hímet mert ő még egyenlőre összeszedte őket
2009. szept. 10. 20:05
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Jól tetted, hogy egyenlőre bent hagytad, amikor elúsznak, (nem lesnek)a fészekből, azonnal vedd ki a hímet, és etesd őket, amit nem ettek meg, azt azonnal ki kell szedni a vízből.1-2 nap után már kell az élő eleség is, ha szép erős halakat szeretnél. Járj el a már, leírtak szerint.Gratulálok SN.
2009. szept. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kzs ***** válasza:

Minden ikrarakó halnál jellemző, hogy az ivadékuk eleinte a szikzacskóból táplálkozik. Ez addig tart, amíg el nem kezdenek úszni /Betta esetén a keléstől számított 3. napig/.


Pontosabban fogalmazva: a Bettánál amikor kikelt az ivadék, és függeszkedik az üvegen: 1.nap; Ettől számítva további 2 napon át még fejlődik az ivadék a szikzacskóból. A hím-Betta max. addig maradhat.

Vagyis a 3. napon kötelező kivenni a hímet az akváriumból. Ne várd meg, hogy a hím úszó ivadékot lásson, mert levadássza azt.

Az ivadék etetését akkor kell elkezdeni, amikor az folyamatosan úszik.


Azt írod, süllyednek a kicsik. Ez nem jó jel: ugyanis a Betta-ivadékok nagyon melegigényesek, és a süllyedés arra utal, hogy a víz hőmérséklete nem volt állandó, vagy egyes vízrétegek túl nagy hőingadozást mutattak (elég 2-3 fok különbség). Emiatt van az, hogy az ivadék már elúszni sem tud, hanem kezdettől fogva süllyedő lesz. Az ilyen ivadék általában később sem gyógyul meg. A megoldás csak a megelőzésben rejlik: legközelebb a fűtés és porlasztás mellett üveggel letakarni az akváriumot. A tetőüveg pontosan illeszkedjen: az esetleges réseket törölközővel eltakarni, és az eleséget beadni lehetőleg minél gyorsabban kell.

Ja... eleség: a tojássárgájával lehetőleg vigyázz. Fecskendővel, vagy csepegtetővel add, és mindig csak pár cseppet.


Különben az első 3 hét a legkritikusabb, de főleg a 3. hét. Ekkor alakul ki ugyanis a labirintszerv. Mindig, de főleg ekkor kell nagyon ügyelni a melegre, úgy is, hogy mindig takarva legyen az akvárium. Tetőüveg kötelező !!

2009. szept. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké köszi! Mostmár van vízmelegítő 29 fokos a víz, tehát azzal má nrm lesz gond ma vettem ki a hímet gonodlom akkro majda fészek ki fok pukkadni egyesével és ami megmarad megmarad mai nem az nem:) most még ha attam si be nekik enni nem ettek ma még nem adok majd holnap akkor Ja és köszi midennt mindenkitől! Ha majd lesz vmi akkro írok!
2009. szept. 11. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!