Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen szűrőt ajánlanátok az...

Milyen szűrőt ajánlanátok az akváriumomba?

Figyelt kérdés
Van egy 90 literes akváriumom,és új szűrőt kell bele vennem.Milyet ajánlotok ami jó,de halk is egyben,mert a hálószobában van az akvárium.Rendelni szeretnék,mert boltban nem akarok venni,ott úgyis rásóznak az emberre valami vacakot.

2013. febr. 27. 19:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem tetratec ex-600 vagy ex-700. Attól függ, hogyan telepíted.

[link]

[link]

2013. febr. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

feltételezem, hogy belső szűrőd van.

egy ekkora akváriumhoz már kellene a külső szűrő igazából.

egy tetratec ex 700 szerintem jó lenne neked, feltéve, ha a belső szűrő működőképes.


ha nem, akkor vegyél valami olcsóbb kategóriásat, és üzemeltesd a kettőt egyszerre!



[link]

2013. febr. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

hoppá :D

egyszerre ugyanazt :)

2013. febr. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem ilyenem van, semmi hangja nincs, de ez csak olyan 70 literhez jó önmagában.

[link]


Lehet, ha eggyel nagyobbat veszel az jó.

[link]


Vagy ezt, ha egy erős szűrés kell:

[link]

2013. febr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igazából a régi szűrőm tönkrement,és a mostani egy ezeréves levegőpumpával megy,még gyerekkoromban használtam ilyenfajta szűrést,és ez a pumpa nagyon hangos.Most ez ideiglenes,míg nem rendelek újat.Külső pumpám még sosem volt,az is porlasztja a levegőt,vagy csak szűri a vizet?Olvastam itt hogy nem kell hogy porlassza a levegőt,de nálam eddíg mindig így ment minden szűrőm.
2013. febr. 27. 20:05
 6/13 anonim ***** válasza:
A levegőpumpa mellett 10 percig nem bírok megmaradni, engem idegesíteni szokott, azért ne is használok olyat.
2013. febr. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nekem most muszály ilyet használni,ez a vésztartalék régi pumpám,ilyen esetekre,ha valami történik a szűrőmmel,vagy valami miatt külön kell tennem egy halat.Szörnyen hangos,nem is lehet mellette aludni,most meg fogtok kövezni de ki kell éjszakára kapcsolnom.Ezért szeretnék minél hamarabb másik szűrőt.
2013. febr. 27. 20:22
 8/13 Pendulum92 ***** válasza:

Hát, én a helyedbe már holnap mennék.


100 liter alattikba szokták javasolni a Tetratec EasyCyrstal 600-at, vagy a JBL i80-i100-at.


Már így is vészesen felszaporodhatott az ammónia. Én a helyedbe kb 2 naponta cserélnék 10% vizet ilyenkor. Az meg alap, hogy estére nem kapcsoljuk ki a szűrőt, inkább tedd bele egy cipősdobozba, és jól béleld ki.

2013. febr. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 YourDestiny ***** válasza:

Külső vagy belső? Ha teheted, akkor előbbit válaszd. A javaslatom nekem is a TetraTec EX700, teljesen hangtalan. Velem van egy szobában, átkarolhatod, akkor is alszol mellette.


Belsőből szintén Tetrát mondanék, de az EasyCrystal 600 már nem nagyon elég 90 literre. Jó szűrőanyaggal nagyon holtpont. A JBL i100 viszont jó. Elvileg ő is csendes, hogy mennyire, azt viszont nem tudom, élőben még nem hallottam a hangját.

2013. febr. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 YourDestiny ***** válasza:

Lemaradt: ne feledd, a külső szűrőbe biológiai szűrőanyag is kell. 90 literre az meg van plusz 2 ezresből.


A levegőporlasztással kapcsolatban, az ma már leginkább csak dísz. Engem is marhára idegesít, meg nem maradnék mellette. Nem tudnám megmondani, hány éve használtam olyat utoljára.

2013. febr. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!