Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A házilag készített élesztős...

A házilag készített élesztős co2 t éjszaka ha kihúzom az akváriumból mert éjjel nem kell a növényeknek a széndioxid a lakásba nem veszélyes ez a mennyiségű gáz?

Figyelt kérdés
2013. febr. 28. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:

a képződő gáz nem veszélyes olyan mértékben.

javaslom inkább az Easy Carbo adagolását.

a heti adagot kellene napi szintre lebontani. úgy nem fog okozni pH ingadozást, mint egy kiszámíthatatlan élesztős rendszer.

igaz, az Easy Carbotól nem bubiznak tőle a növények, de nekem nagyon megpörgette a növekedésüket.

arra vigyázz, hogy a garélák nem szeretik. a testvérem pl a garnélák fogamzásgátlására használ fél adagot. valami miatt nem szaporodnak tőle :D

Én egyszer használtam élesztős rendszert akváriumba, és az lett a végeredménye, hogy nagyon nagyon sok alga jelent meg. a végén egy nagyon nagy resetet kellett csinálni, annyira elrontotta. majd a 2. telepítés után meg beraktam, mert bíztam benne. hát megjelent a zöldalga a szűrőn, és az akvárium üvegén. nem eresztettem le az egészet, hanem egy kb 50%-os vízcsere után megküldtem szalicilsavval és panzi algaírtóval. láss csodát, CO2 nélkül is nagyon szép eredményem vannak :D

2013. febr. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. febr. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De hát a co2 rendszernek pont az a lényege, hogy a növények gyorsabban fejlődjenek és ezáltal elvonják az algák elől a tápanyagot ! Neked akkor hogy a viharba lett több algád mint co2 használata előtt ? Ezt most már nem értem . Ezek szerint felesleges (szerinted) sőt káros a co2 az akváriumba?
2013. febr. 28. 17:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát mert kell is ami felvegye a co2-öt!
2013. febr. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia!

akkor van minden rendben, hogyha a CO2 beoldás egyenletes. az élesztős pont minden lehet, de egyenletes nem.

a víz pH értékét megkavarja az instabil (hol 300bubi/perv, hol 10 bubi/perc) szénsav képződés.


mellesleg CO2 adagolásnak nagyon profi akváriumok esetében van értelme, mert a komoly akváriumokat erősen megvilágítják, és a tápozás is nagyon erős. mellesleg heti 50% vízcsere.


azerintem a gyenge minőségű élesztős CO2 rosszabb, mint a semmi. vagy be kell ruházni egy nagynyomásúra, vagy Easy Carbot kellene adagolni.


tudom, hogy vannak, akiknek nagyon jól működik az élesztős is, de mégtöbben, akik ellene vannak.

gondolom, hogy kezdő vagy, és azt olvasod minden helyen, hogy már szinte alapkövetelmény a CO2 beoldás.

válaszd helyette szerintem az easy carbo-t! én előre kimérem fecskendőbe, és a következő reggel azt adom be az akváriumba.


ez szigorúan az én véleményem, remélem, hogy neked össze fog jönni :D

2013. febr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

összefoglalva:

a CO2-t akkor fogják használni a növények, ha van nekik elegendő fényük, tápanyaguk (mikro, és makro)

a makro gondot jelent, ha felhalmozódik, mert az algák ráálnak :/


low-tech aki: gyenge fény+kevés táp+CO2+heti vízcsere-> alga


high-tech: erős fény, lórugás táp, erős szűrés (makroelemeket bontja), CO2, heti vízcsere->szép eredmény

2013. febr. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Easy Carbo t ,hogy kell adagolni egy 85 literes akváriumhoz ? valaki leírná részletesen ? ( ja és blue sky fénycsövem van ) Köszi!!!
2013. febr. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!