Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A shar pei kolykom hamarosan...

Pappreka kérdése:

A shar pei kolykom hamarosan 7 hetes.5 napja van nalam es gondunk van az alvassal. Tapasztalat hianyaban sokat olvasok, kisvarosi atok, h nincs kutyaovi. Tudom hagynom kell ejszaka, de a 4. ejjel is kepes volt 3 oran keresztul sirni. Valami javaslat?

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 20:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Hol a kutyus? Sajnos, sok kicsi nem fog elhallgatni 4 nap után.

Mikor sír? Elalvás előtt, közben?

2012. jan. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
A nappaliban van es lesz a helye, huzatmentes, a futotest mellett, sajat agyikoban. Egyenlore en is itt alszok. Elalvas elott nincs baj, egyedul elalszik, nem kell altatni, de gyakran felebred es ilyenkor rendszeresen sir.
2012. jan. 7. 20:50
 3/20 anonim ***** válasza:

hagyni kell mikor sír ezt ki kell bírni.

Én azt csináltam hogy ha van egy rosszan póló amit hordtál és azt tedd mellé hogy érezze rajta az illatod így nem fog este annyit sírni. De 1 hét után ez a sírás meg fog szüni. Az enyémnek ennyi elég volt legalábbis...

2012. jan. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Oké.

Akkor tisztázzunk valamit:


Ez egy bébi. Baba. Nem ovis, nem isis, kisbaba.


Az anyja mellett lett volna még a helye.

Anyuci már nincs, ezért neked kutya kötelességed vele aludni.

Ne félj, nem lesz baj, hogy később a nappaliban aludjon, de egyelőre ez így nagyon rossz neki.


Idegen környezet, anyuci és a tesók sehol, minden bizonytalan,... Te is sírnál.


6 kutyám van, 1-gyel nem tudtam együtt aludni az első hónapban.

Csak ő lett problémás...

5 pedig probléma nélkül átszokott arra, hogy az udvaron aludjanak.


Biztos lesz, aki lepontoz, de előbb olvassatok pár kutyakiképzésről szóló IGAZI könyvet.

2012. jan. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Igyekszek. Koszonom!
2012. jan. 7. 20:54
 6/20 anonim ***** válasza:
44%
Legalább 8 hetes koráig az anyja mellett van minden kölyöknek a helye! Ahogy látom, ti már 6 hetesen elhoztátok, hát ne csodálkozzatok! Nem csak tréfából van így, hogy nem hozzuk el a kiskutyát hamarabb az alomból, a kölyöknek r.hadtul szüksége van a testvéreire és az anyjára, még pár nap is sokat számít ilyenkor. Nem tudok mit mondani, ti is felelőtlenek vagytok, a szaporító is ostoba, akitől elhoztátok. Egy nyolc hetes kölyök ha a gazdájával van, nem sír így. Ennyi. Kár volt elhozni ilyen hamar. Örüljetek, ha később nem lesz kommunikációs zavara más kutyákkal és emberekkel, és nem lesznek komolyabb gondok vele. De elég nagy az esély, hogy mégis lesznek.
2012. jan. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Kozhelyekre nincs szukseg, hanem segitsegre. Itelkezni tudatlanul igen egyszeru. Nem elhoztam 6 hetesen, hanem megmentettem 6 hetesen. De koszi a biztatast!
2012. jan. 7. 22:02
 8/20 anonim ***** válasza:

Napközben hogy bánsz vele? Ki van nyalva a pici feneke? :) Mindig simi, kajcsi, játék, akárhányszor kéri? Vagy meg vannak tiltva neki dolgok, fel vannak állítva szabályok, és tisztelnie kell azt, hogy ti mikor akartok foglalkozni vele és mikor nem? Ezek ugyanis a kutya általános viselkedését befolyásolják, így az éjszakai követelőzést is. Ha nappal megszokja, hogy nem ugráltok neki egész nap, akkor éjszaka sem fogja annyira követelni.

De azért csak szerezz be egy füldugót, mert még pár nap sivalkodásra lehet számítani ;) És minél többször engedsz neki, annál tovább fogja csinálni.

2012. jan. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Pontosan azert tettem fel ezt a kerdest, mert minden mas "jol megy". Mindig ugyanabban az idoben kapja a kajat, mar csak a pelusra urit, este jatszok vele hosszabban. Nagyon bujos, de inkabb dicseretkent adom be a derekam. Probalok kovetkezetes lenni, csak hat meg nagyon pici.
2012. jan. 7. 22:16
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor marad a füldugó.

A pelenkáról leszoktatáshoz pedig előre is sok sikert és kitartást kívánok, egy ilyen makacs fajtának biztos egyszerű lesz elmagyarázni, hogy eddig jó volt a lakásban kakálni, de mostantól felejtse el.

2012. jan. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!