Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fajta halat lehet...

Milyen fajta halat lehet tartani egy 100-120l körüli akváriumban? Yelow és porcelánsügeret nagyon szeretnék de azon kívűl milyen halakat ajánlatok? De csak 1-1 párt tartanék az összesből mert már a Yellow és a porcelánsügér megvan.

Figyelt kérdés
2013. márc. 1. 20:42
 1/6 YourDestiny ***** válasza:
54%
Hidd el, hozzáértő sügerestől nem kapsz olyan választ, hogy esetleg még ez vagy az. Már a yellow-brichardi páros se jó ennyi literre. Sőt, a yellow még önmagában se nagyon. 1 pár brichardi 1-2 harcsával működhet ekkora akváriumban. Ha több halat szeretnél, akkor torpedósügerek, esetleg kisebb törpesügerek között kéne nézelődeni, dee semmiképp nem a jelenlegi halaid mellé!!! A beszokott brichardi ügyesen levadászná a friss jövevényeket.
2013. márc. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 YourDestiny ***** válasza:
54%
Lemaradt: ugyanis azok a porcelánok szemében birtokháborítók lennének, nem egyéb. Éppen ezért sügereket ha társítunk is, mindig egyszerre telepítjük be őket, mert a beszokott halak terrorizálni fogják az újakat. Ugye területvédők. Ekkora helyen meg társítani is butaság ekkora halakat.
2013. márc. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben. jelnleg 3 éve van meg ez az akváriumom azóta vannak benne a porcelánsügerek és a yellow a szaporodást ugy szoktam megoldani, hogy külön nevelde akváriumban vannak a kicsik mert mindig megköpetem a nőstény aranysügeret.De a kicsiket nem szoktam megtartani.4db sügér van az akváriumban 2db porcelán és 2db yellow ja 1db algaevő. Akkor szerinted ebbe az akváriumba már ne tegyek semmi fajta sügeret? A torpedő sügér az tetszik.
2013. márc. 1. 21:53
 4/6 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem mondani hogy a porcelánsügerek még nincsnek kifejlődve.
2013. márc. 1. 22:01
 5/6 YourDestiny ***** válasza:
54%
Ne, három faj 200 literben lenne elképzelhető. Ha összeszoknak, nem érdemes felborítani azt, ami eddig működött.
2013. márc. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Frontosa ***** válasza:

Hagyd így ahogy van és reméljük később sem lesz gond. Egyébként a Yellow hím nem szokta lestrapálni a nőstényt mikor rájön a d.ghatnék? A Yellow a legbékésebb mbuna-k közé tartozik, de jobb lett volna több nőstény a hímnek, a Porcelánok helyett.

Üdv,

2013. márc. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!