Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A világításom jó szerintetek?

A világításom jó szerintetek?

Figyelt kérdés

~70l fölött van egy 15W sera plant color, 15W polylux xl F15W/840, és egy 13W-os kompakt izzó, ami 4200K körül van.

az a kérdés, hogy a kompakt izzót is égessem? mert ugye azt hallotta, hogy a daylight csövek jók, vagy a spec. növényesek.


azért esett a választás erre a 13W-os darabra, mert más nem fért be.

viszont pár napja kis alga fonalakat észlelek a növének felületén. lehet, hogy a kompakttól van?


2013. márc. 2. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
A világítás jó!Algaevőd van?Pont azért keletkezik az alga mert a normális felé kezd húzni az akváriumod bioritmusa.:)Szerintem jó kis takarító állatok kellenek neked!
2013. márc. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi a választ :)

hát kérlek, most éppen RC-ket szeretnék betelepíteni. azok mellé mehet valami algaevő fajta?

2013. márc. 2. 10:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha a 4200K-stől algásodik, akkor a daylight-tól is algásodna, nem ezen múlik.

Azon a területen, ahova világít, gyorsabban növő növény kell, vagy világíts vele kevesebbet. De a spektruma 99,9%, hogy nem algásít jobban, mint egy daylight spektruma.

Egyébként ha valami algásít ebben a trióban, az a plant color, de ha jó a fényhez mérten a tápozás, és megfelelőek a növények, akkor nyilván azzal sincs semmi gond.


Egyébként a polylux ugyanúgy nem daylight, az 4100 kelvin.

Nem kimondottan a színhőmérsékleten múlik, inkább a konkrét spektrumon ez az algásítás dolog.

Ez egy sima 3 sávos cső, végül is használható.


De egy növényes, és egy 4200-as mellé szerintem tényleg jó lenne egy daylight, legalább 3-1 legyen az.

(Amúgy az hogy jött ki, hogy 4200 "körül" van? Annyi, vagy nem annyi, vagy mennyi az annyi?)

2013. márc. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Am. törpe szívóharcsák, zebracsigák elég jó algázók.
2013. márc. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nálam a 4200K-s ilyen hidegfehérnek tűnő izzó nem volt valami jó. Mert amikor kiégett az egyik 6500K-s izzóm, akkor raktam olyat helyette és akkor kezdett nekem a baloldala algásodni. Egy idő mulva inkább lekapcsoltam.
2013. márc. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hát az azért ~4200, mert annyi van ráírva. a pontos értékét nem tudom megmondani, csak azt, ami rá van írva.
2013. márc. 2. 13:39
 7/7 YourDestiny ***** válasza:
Ezek a 4 ezer Kelvin körüli középfehér fények rejtélyesek tudnak lenni. A legtöbb esetben semmi gond nincs a spektrummal, de se a hullámhosszal. Viszont anno nekem is csinált algákat, és miután daylight-ra cseréltem, nem nőtt semmi. Ez marhára ellentmond annak, hogy a fénycső típusán a töredéke múlik a szűrés hatásfokához képest, szóval nem is próbáltam megfejteni, mi a gond ezekkel a középfehér cuccokkal. Valamiért nem akarnak beválni akvárium felé.
2013. márc. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!