Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Alga kérdés. Mi ez és hogy...

Alga kérdés. Mi ez és hogy lehet eltüntetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem rég megjelent az akimban ez a "szálakból" álló alga. Nem vagyok benne biztos, hogy ez mi is és hogy lehet orvosolni, ezért kérném egy hozzáértő véleményét.


[link]


Az akvárium 54 literes, egy Eheim külső szűrő mossa (350l/h), fény 2x24W (6500K és 10000K Daylight) - 7 órában világít, külső fény forrás nincs. Egy porlasztó üzemel még benne, illetve egy harangos Co2 szett. Napi szinten kerül bele JBL Ferropol, illetve EasyCarbo; vízcseréknél pedig PlantaMin. Vízcsere 4-5 naponként 8 liter.


Amikor az alga elkezdett terjedni, akkor emeltem az EasyCarbo-n kicsit, attól kezdve elhalványultak az algák színei és gyengébbek is lettek (fáról pl. könnyű volt őket lekaparni); ellenben magunktól nem engedték el a növényeket és ugye az élőnövények leveleiről, széleiről nem tudom kaparni.


Ötlet? :)



2013. márc. 2. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Haj algának tűnik.

A 10000 K biztos nem segít a helyzeten.

2013. márc. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 YourDestiny ***** válasza:
Nekem is haj algának tűnik. Nézz utána. A 10 ezer Kelvines csővel nincs semmi gond. Nekem 20 ezer Kelvines van, és nincs hasonló alga se.
2013. márc. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem meg három milliárd Kelvines van (csak hogy én is mondjak hülyeségeket) de attól még nem javít a helyzeten.
2013. márc. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 YourDestiny ***** válasza:
Sylvania Coralstar. Nézz utána. Van még mit tanulni.
2013. márc. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!