Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi bajuk lehet az almacsigáknak?

Mi bajuk lehet az almacsigáknak?

Figyelt kérdés

Ki se bújnak a házukból. Néha félig kijönnek, de nem mászkálnak meg semmi...

Vagy a víz tetején lebegnek csak vagy az akvárium alján vannak egy helyben már napok óta.


Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2013. márc. 4. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Néha csinálnak ilyet.

Azért figyeld őket továbbra is, mert ha nem aktiválódnak, akkor valami tényleg lehet velük.

2013. márc. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom az almacsigáknak mennyi közük van az afrikai achát csigákhoz, de azok (és minden szárazföldi csiga) szoktak "téli" álmot aludni, úgy, hogy kb fél évre elmennek aludni, és befalazzák a házukat. Az enyém már szeptember óta alszik, mert jött egy hideghullám és azt hitte, hogy tél van :D lassan felkeltem. Lehet az almacsigák -ha nem is falazzák be maguk- hasonlóan lassú életmódra váltanak a hidegebb időszakban.
2013. márc. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Milyen halakkal vannak együtt? Mert pl nekem a vitorlás bántotta a csigát, csipkedte, húzgálta a szarvát és azóta úgy viselkedik mint a Tieid. A xifó is bántotta nálam, ezért ők el lettek ajándékozva.
2013. márc. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elpusztultak a csigák. :/

Vannak vitorlás halaim, de még elég picik és soha nem láttam, hogy bántották volna a csigákat...

2013. márc. 5. 14:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ez durva, ilyen elég ritkán fordul elő.

Figyeld a halakat, nem viselkednek e furcsán, nehogy a vízzel legyen valami gond.

2013. márc. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!