Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ennyi hal-elhullás még normális?

_.-Akv-._ kérdése:

Ennyi hal-elhullás még normális?

Figyelt kérdés

Mióta megvan az akváriumom (dec. 14.) pár halam sajnos meghalt, és nagyon elkeserítő :(

Az akváriumba január 6.-án kerültek halak, és azóta meghalt:

- 4 ékfoltos razbóra

- 1 albinó anci

- 1 gyöngygurámi

- És haldoklik egy aranygurámi, aki 4-5 éves, neki a korára tudom be.


Az összes hal mindenféle "jel" nélkül hal meg. Az egyik estéről reggelre...


Szóval ez még normális, vagy valamit rosszul csinálok, mert nagyon elkeserító látni pl. most az előbb, hogy az ancim ott fekszik halottan, pedig (szerintem) mindent jól csináltam.


Akvárium: 126L

Szűrés: Atman AT-3336+Atman AT-F305

Szűrőanyag: 2 liter ISTA quartzite glass+1l lávakő

Hőfok: 26oC

Halak: 11 ékfoltos, 2 anci, 4 gurámi, 11 páncélos, 1 valamilyen csiga aki nemtudom hogy került oda :D

Dekoráció: 2 elég erősen színező fa, sok növényt, 1 kis kerámia

Ph: Nemtudom, a neptunos pontatlan.

Vízkeménység: Kemény, nem mértem.

64 Watt világítás, 2 daylight+1 Plant napi 9 órában

Fagyasztott+lemezes+spirulina+húsos spirulina+ilyen por.

Happy carbo+nagyon ritkán neptun carbo+panzi aquaplant néha+tetra plantamin+neptun növénytápsó.

Heti 26 liter vízcsere 15-48 órát állott vízzel.


Azthiszem semmit nem hagytam ki, ha igen írjatok. Aztán lehet csak én fújom fel ezt ennyire.



2013. márc. 4. 18:57
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Látom sokan írjátok a halak számát. Akkor maradjon 1 anci 3 gurámi?
2013. márc. 4. 20:07
 12/26 Platypus ***** válasza:
Sok halad van és lúgos vized. Lúgos vízben ritka veszélyes az ammónia. Nem a pH teszt rossz, hanem 7,5 fölött nem mér, a kemény víz pedig fölötte van. A helyedben méretnék egy halasnál nitrogénvegyületekre, hátha kidob valamit.
2013. márc. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
azon túl, hogy az ISTA nem sokkal ér többet a sima kerámiánál (a lávakő mérföldekkel jobb nála) valamint, hogy nem kicsit túl van telepítve az akváriumod...más problémát nem találtam.
2013. márc. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

ja és persze a kemény, lúgos víz nagyon nem egészséges a lágyvizes halaknak...


ezen kívül más hibát már tényleg nem találtam :)


lágyítanod kellene a vizet 10NK körülire, a lúgossága ezzel némileg lejjebb is megy majd. illetve ne pótold az elhullott halakat, mert az akváriumod ennyit bír el és kész, nagyon jól beállítja magának a dolgot ha több hal van benne, mint amennyivel megbírkózik.


esetleg próbálkozz heti kétszer 15-20 liter vízcserével átmenetileg.


az ISTA anyagot cseréld valami normálisabbra, nem musz siporax pl a Filterlith is nagyon jó (én is arra vadászok de a környéken még nem találtam). halból pedig ne vásárolj pótlást az elhullottak helyére, valószínűleg tényleg ennyit bír az akváriumod. gurámik nélkül még kb a felső határon lenne a teherbírás, viszont így már sokan vannak,

2013. márc. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Szerintem a kemény víztől döglenek. Az ékfoltos nem igazán bírja.
2013. márc. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Esetleg még egy aktív szén szűrős kúrát megéri csinálni, ártani nem árt.
2013. márc. 5. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

YourDestiny: Egy liter ISTA cuccot tervezek lecserélni Siporaxra, csak nemtudom hogy a kimért tényleg az igazi-e ezért nem mertem még rendelni, a dobozos meg egy rablás 5500 Ft-ért.


Platypus: Ez nagyon durván sötétkék, ennyire nem lehet lúgos. Akkor már szerintem élőlény nem lenne bent :D


zsebev: a vízcserét megfogadom, a szúrőanyagról meg már írtam. Lágyításhoz elég lenne a 26l-hez 5l desztillált víz? Tudom kevés, de azért valami...


hable: a vízkeménységről már volt szó.


Utolsó: hmm lehet megpróbálom, hátha van valami a vizemben aminek nem kellene ottlennie. Van is aktívszenem.

2013. márc. 5. 07:17
 18/26 A kérdező kommentje:
Mármint 5 liter desztillált 21 csap. Nem 26+5.
2013. márc. 5. 07:18
 19/26 Platypus ***** válasza:

Mondom, hogy a neptun teszt nem mér 7,5 fölött. Rá is van írva, én is ezt használom. 8 körül már sötétkéket ad és ugyanezt mutatja a még lúgosabb vízre is. Ha konkrétan meg akarod mérni, akkor más gyártó tesztjét kell venned.


De így látatlanban is elég biztos, hogy legalább 8-as a vized, mivel kemény vízről van szó. Gondolom csapvíz és onnan tudod, ha nem mérted.

2013. márc. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

kevés lesz az 5 liter...én heti 24 liter vizet cserélek, annak fele ioncserélt vagy hólé (amikor még volt miből szerezni)/esővíz (ezt mindig megmérem mielőtt felhasználnám, igyekszek azért kb ugyanúgy belőni a dolgot nekik). plusz az elpárolgott részt is pótlom ugyebár, azt már keménység teszt után szoktam. ha keményebb a vizem 6-7NKnál, akkor ioncserélt vízzel, ha lágyabb, akkor csapvízzel (mindig kicsit többet készítek ki előző nap, használat előtt rakom bele csak a tetra vízelőkészítőt).

így sikerül olyan 6-7NK körül tartanom a keménységet :) a guppiknak !elvileg! ez már túl lágy, de a többi halamnak pedig ez pont, hogy jó :)

2013. márc. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!