Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Cryptocorine-nak elsárgul...

Cryptocorine-nak elsárgul egy-egy levele, ez normális?

Figyelt kérdés

Van egy Cryptocorine-om az 5 hetes akváriumomban, és kb hetente-kéthetente elsárgul egy levele, amit aztán én levágok. Ezek régi levelek, amikor vettem a növényt, már megvoltak rajta. Eddig 3 levelet vágtam le. Ez normális, vagy kezdjek el aggódni?

Hoz új hajtásokat is folyamatosan, azok szép élénkzöldek.


Egyébként a levelein van barna alga is, úgy tudom, ez új akváriumoknál normális.

Halak még nincsenek benn, most akarok a héten beszerezni 4-5 hím endler guppit, majd még pár hét múlva lesz benne Amano garnéla, és Red Cherry is.


Másik kérdésem: jelenleg nem tápozok, direkt úgy válogattam össze a növényeket, hogy bírják ezt. Van jávai moha, Bacopa, gömbmoha, és az említett Crypto. Ja, és most akarok Anubias nana-t még bele. Szerintetek kellene tápoznom, vagy ezek a növények elvannak tápozás nélkül, és elég lesz majd a halak és garnélák ürülékéből származó anyagok?



2013. febr. 18. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:

A crypto nagyon nehezen viseli a költözést, az elején normális a sárgulás, később nem fog. Algásodásra viszont hajlamos.

A gyökereseknek én adnék olcsó növénytápot, ilyen neptun, panzi megteszi. A bacopával amúgy kicsit mellélőttél, annak azért kellene egy kis táp és fény. A jávai is meghálálja.

Úgy összességében ellesznek táp nélkül, kivéve talán a bacopát, de egy profito 2000 Ft alatt van, nekem már egy éve elég egy ekkora adag 70 literre, és még van belőle egy kevés.

2013. febr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*Mármint gyökértápot akartam írni, az lenne jó a cryptonak és a bacopának, így végülis nem kell a folyékony.
2013. febr. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

És gyökértápot hogy kel adagolni? Az olyan golyó, ugye? Csak simán bele kell nyomni a növény mellé?


Ilyet találtam, amit biztosan tudok, hogy van a helyi boltban: [link]


Azt írja, hogy 1 évig kb elég egy golyó 1 növényhez. Ez igaz szerintetek? És ez jó a Bacopahoz és a Cryptohoz? Ja, azt elfelejtettem írni, hogy a talajom JBL Manado.


Illetve ilyen csepegtetős tápot: [link]

2013. febr. 18. 15:55
 4/7 YourDestiny ***** válasza:
Hát én Panzi Aquaplantot használok. Olcsóbb és teljesen jó. 10 tabi van benne. 1-2 havonta dobom a crypto-nak. A JBL is jó cucc, csak 3x-os ára van.
2013. febr. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

És az igaz lehet a JBL-nél, hogy egy golyó kb egy évig elegendő/növény?

Az a baj, hogy valószínűleg csak ezt tudom beszerezni, ezek nagyobb golyók, mint a panzi elvileg.


Ja, azt kifelejtettem, hogy a talajom JBL Manado. Ez számít valamit?

2013. febr. 18. 16:19
 6/7 anonim ***** válasza:
A manado az sima agyaggolyó nulla tápanyaggal, és a criptonak valami táp kéne a talajba, különben mit egyen szegény :) Lehet hogy azért sárgul, mert vashiánya van. Mindegy mit veszel, valamilyen tápgolyót, vagy táptablettát tegyél be, amit kapsz.
2013. febr. 19. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hable: Igen, azt tudom a Manado-ról, hogy sima agyaggolyó. Csak növényeknek mégis jobb, mint a sima bazalt. :)

Igazából a JBL gyökértápja érdekelne, hogy az mennyire lehet jó. Erre gondolok: [link]


Szerinted megéri az árát? Bacopahoz és Cryptohoz használnám. Az igaz lehet, hogy egy évig elég egy golyó?

2013. febr. 19. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!