Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a legoptimálisabb vízáramlá...

Pendulum92 kérdése:

Mi a legoptimálisabb vízáramlási sebesség a biokémiai szűréshez?

Figyelt kérdés

Folyamatban van egy házi külső, az oldalsó nyitott verzió, ahol a pumpa a tartályban van.


Arról lenne szó, hogy vettem vastag csöveket hozzá, de egyszerűen túl merevek, nem tudtam úgy elhelyezni, hogy ne mozdult volna el valahol.(A tetőmet nem tudtam rárakni az akváriumra, ha ráerőltettem, valahol elmodult a cső)


Ezért most úgy akarom megoldani, hogy egyszerű légpumpához való, vékony csövön(ezt tudom úgy hajligatni, hogy nem mozdul el, nem merev) folyna ki a víz, a megszívás után, majd egy ugyanolyan vastagságú csövön keresztül szívná vissza a vizet egy pumpa a levegőszívójára csatlakoztatva(ami az akváriumban lenne, a mechanikai szűrőm mögé rejtve).


Annyi különbség lenne, hogy jóval lassabb lenne az áramlás. Nagyjából 0,5cm/másodperc sebességgel emelkedett a víz a szűrőtartályomban(5 liter), ez olyan néhány liter(5-10)/óra lehet.

Ez elég a biológiai szűréshez?


Még annyi előny lenne ezzel a megoldással, hogy ha véletlen valami oknál fogva belevegősödne a kifolyócső, és leállna a víz kifelé áramlása, az akváriumban lévő pumpa szimplán levegőt szívna, nem menne víz nélkül, tehát nem tudna leégni.


Konkrét kérdésem: ez a néhány l/h elég tápanyagot és oxigént biztosítana a szűrőbaktériumoknak?



2013. márc. 5. 12:17
 1/2 anonim ***** válasza:
"A biológiai szűréshez 5 cm/perc áramlási sebesség az ideális, amit max 10-ig lehet fokozni, persze, akkor csökken a hatékonyság! 30 cm/perc felett pedig a lebontó baktériumok nem képesek megtapadni a szűrőanyagon!"
2013. márc. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
óóó köszi, ennek örülök. Akkor egy kis csappal még jobban lassítom a kifelé folyást.(mivel az gyorsabb, mint a visszaszívás)
2013. márc. 5. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!