Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet az aksi falán?

Mi lehet az aksi falán?

Figyelt kérdés
Este kikapcsoltam a szűrőt,levegőztetőt és most vettem észre egész éjszaka úgy maradt.Kismillió pici,fehér féreg féle van a vizben és az akvárium oldalain.Mi ez?Mit csináljak vele? Vízcserét vagy majd eltűnik?Ártalmas a halakra?
2013. márc. 8. 08:21
1 2
 1/12 Pendulum92 ***** válasza:
Jó lenne, ha lenne róluk fotó. Talán planária lehet. Amúgy a szűrőt sosem kapcsoljuk ki, max ameddig takarítod!
2013. márc. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom a fotón mennyire látszana,nagyon picik,véknyak,mozognak,ezért gondolom valami élősködő!Csináljak teljes vízcserét,vagy van itthon parakill,neomagnol,tegyek azt a vízbe??
2013. márc. 8. 08:35
 3/12 anonim ***** válasza:
Fotó jól jönne, de... Vízcsere :s
2013. márc. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Pendulum92 ***** válasza:
Először be kéne őket azonosítani, mielőtt ilyen vegyszereket használsz. Lehet, hogy hatástalanok rájuk, és akkor fölöslegesen mérgezed a halaid.
2013. márc. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Pendulum92 ***** válasza:
Próbálj neten nézelődni, hogy mihez hasonlítanak leginkább, aztán ha megvan, linkeld be ide.
2013. márc. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! :) Beledobtam a vízbe 2 db neomagnolt és úgy tűnik az hatásos volt ellenük,mert eltűntek! :)Remélem máskor nem fordul elő,figyelmesebb leszek! Köszi :)
2013. márc. 8. 13:25
 7/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak a talajba bújtak előle. Ha planária, készülj fel, nehéz őket kiirtani.


Itt egy leírás a gyakoribb "ellenségekről", ahogy a téma neve is mondja: [link]

2013. márc. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a linket,a fonálféregre hasonlítottak! Remélem kipusztultak! :)
2013. márc. 8. 13:34
 9/12 anonim ***** válasza:
Tehát akkor nematoda. Ezek megjelenése gyakori frissen indított akváriumoknál, egy idő után eltűnnek. Ha más nem, a nagyobb méretű halak (pl a guppik is már) megeszik őket. Az akváriumra teljesen ártalmatlanok. Nekem is voltak indítás után több százan, mára már csak 1-2-t látok ritkán. Mondjuk itt csak garnéla van, az meg nem eszi meg. :D
2013. márc. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem csak a fonálférgek,a halak is kipusztultak! :( Már csak a vitorlás bírja a kiképzést,őt kivettem a fertőtlenített vízből,talán megmarad! Ha nem,hát így jártam! :(
2013. márc. 9. 05:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!