Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Táptalajos akvárium teljes...

Táptalajos akvárium teljes kitakarítása, hogyan?

Figyelt kérdés

Agyak szerű táptalajom van ami nagyon mállik (lehet mind ilyen, nem tudom) és szeretném teljesen kitakarítani és újra berendezni az akváriumomat. Növényes akváriumról van szó kb 20 liter.


Egyéb kérdésem :

Az akváriumom csak egyes helyeken kezd el barna algát "növeszteni".

És kicsit büdös a víz pedig nem etetem a halakat sokszor, kb. hetente 2x.



2013. márc. 9. 18:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés.

Hogy tudnám szétválasztani a kavicstól a táptalajt?

2013. márc. 9. 18:36
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha a kavics és a táptalaj más méretűek, egy szitával el lehet őket különíteni.


A heti kétszeri etetés kevés. Milyen halak vannak, milyen szűréssel. De amúgy 20 literben nem lehet halakat tartani.

2013. márc. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a kavicstól való szétválasztás lehetetlen dolog. :( Milyen táptalajról van konkrétan szó?

Ki kell szedni a növényeket, dekorációt, stb, majd kimerni az aljzatot, és átmosni jó alaposan. Végül, ha az akváriumot is kimostad, mehet vissza az aljzat, vagy veszel bele újat.


De nekem lenne egy kérdésem: a halaid a 20l-esben vannak? Mert az nem túl jó. Az bármilyen halnak kicsi. Milyen fajtájú halak, és mennyi?


A víz valószínűleg emiatt büdös. Túl sok a bomlástermék kicsi helyen. Nem hiába mondják, hogy 30l alatt nem lehet tartani halat. Milyen szűrőd van?

Mikor indult az akvárium? Vártál 4 hetet a halak beköltöztetésével?

2013. márc. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egy akváriumban alapvetően sose csinálunk nagytakarítást.

Amiről te beszélsz, az teljes restart.

És ebben az esetben úgy is kell csinálni mindent, mint ha totál az elejéről kezdenél mindent. Ha összekeveredett a táptalaj az aljzattal, akkor annak annyi, másik kell helyette.

Amúgy szétválasztani kb lehetetlen, ha elég vastagon van az aljzat, talán a felső réteget le lehet szívni, kimosni belőle a táptalajt és újra felhasználni.

De ha már most mállik szét, akkor nem igazán fogja ezt kibírni.

2013. márc. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ami a büdösséget illeti, 20 literben nem tartható hal, ezt kár tovább bonyolítani, meg magyarázni.

Ha újraindítod az akváriumot, cseréld el a halakat 4 db amano garnélára.

2013. márc. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Platypus ***** válasza:
Létezik olyan tésztaszűrő, amiben műanyag szövet a szűrőfelület. Ebben nagyon óvatosan át lehet lögybölni az agyag talajokat is. Nem szerencsés megoldás, jobb új talajt venni helyette, de ha nagyon nincs rá keret, meg lehet próbálni.
2013. márc. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Pendulum92 ***** válasza:
Nehéz 20-30 literben egyensúlyt fenntartani. Egy akváriumban, ha restartot szükséges csinálni(teljes kitakarítás) valami bibi van.
2013. márc. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Pendulum92 ***** válasza:

Én ajánlok még 20 literbe is legalább egy házi külsőt.


Ja, és halakat tartani 20 literbe nem tanácsos. Nem csak azért, mert túl kicsi nekik, hanem az egyensúlyt is nagyon nehéz velük megtartani.

2013. márc. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Aksi restart megtörtént.

És az általános kérdésetekre a válaszom :

Agyag szerű táptalajom volt amit ha felzavarok kb 2 nap mire teljesen leülepszik. Ezt totál kicseréltem.

Külső szűrőm van. 200 liter/óra. Van még mellette egy levegőztető amin van egy szivacs.

Használok folyékony carbo-t (mert növényes aksi) és minden vízcserénél vízelőkészítőt. Vízcsere hetente 2-3 liter és ez 0-ás vízzel kevert csapvíz.

Halaim : amanda lazac 5db és 4db neon

Garnéla : Vagy amano vagy red cherry, de szerintem red mert amano nem tud szaporodni édes vízbe ha jól tudom.

2013. márc. 12. 18:27
 10/11 A kérdező kommentje:
Jah meg a vízfelszín tetejéről ezt a fehér hártya szerű nyálkát egyszerűen nem lehet eltüntetni. Azt mondták, hogy ez elvileg nem probléma és még jó is.
2013. márc. 12. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!