Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor tegyem be a szülőszobába...

Mikor tegyem be a szülőszobába a plattimat?

Figyelt kérdés
Már nagy a hasa, kissé hegyes. A díszhal.hu-n olvastam, hogy általában a hajnali órákban szülnek. Akkor csak estére tegyem bele. Mennyi az az idő, amit a szülőszobában tölthet és nem kattan meg a bezártságtól? Ha megszületnek a kicsik maradhatnak a szülőszobában egy darabig vagy nagyobb befőttes üvegben? Nincs másik aksim.
2013. márc. 11. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Mikor lett terhes? Én mindig számolom, egy héttel a szülés előtt teszem be, hogy ne fárassza ki a hím.

Általában egy hónapig terhesek. Nem kattan be, csak fed le, nehogy kiugorjon, vagyis hát, nekem nem kattant be, mondjuk én újszülött kora óta nevelem. Külön akváriumba rakom egy szülődobozfélébe, ami hálóval van körülkerítve, és nagy méretű. Azt mondom, ha sok a növényed hagyd, ha nem akkor.... Befőttesben nem lehet, megfullad és kicsi is. Ha a kicsikre értetted akkor, maradhat szülőszobában, befőttesben lassan nő fel és nekem el is pusztult úgy.

2013. márc. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az lenne a legjobb, ha vennél egy 15 l akváriumot, bele pedig kavicsot, levegőztetőt (porlasztósat) és oda egy szülőhálóba raknád a nőstényt, nekem bevált.
2013. márc. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Február 14-én vettem. Egy másik nőstényt is vettem vele. Az már megszült, sajnos nem raktam időben be és megették a kicsiket. Van egy levegőztetőm igaz nem nagy teljesítményű. Ha azt betenném a nagy befőttesüvegbe úgy sem lenne jó? Sajnos most nincs pénzem aksira. Az üvegbe tennék követ, meg van növényem is, igaz mű. A szülőszobám ilyen:

[link]


Szerintem ma este berakom. Akkor estére maradhat?

2013. márc. 11. 14:54
 4/4 A kérdező kommentje:
Na ezt jól belinkeltem. :-) Bal oldalon fönn az első kép az, ahová az van írva Trixie.
2013. márc. 11. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!