Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízlágyítás, és beteg gurámi?

_.-Akv-._ kérdése:

Vízlágyítás, és beteg gurámi?

Figyelt kérdés

Eldöntöttem, hogy heti a heti 26 literes vízcserémből 10 desztillált víz lesz. Az úgy megfelelő, hogy beleöntöm a 13 literes vödörbe az 5 liter desztillált vizet, és a maradékot megtöltöm csapvízzel? (5+8)+(5+8)


A gurámi: http://www.youtube.com/watch?v=glhSQ0B-yAI&feature=youtu.be

A halak helyzetének javításáért elkezdtem tenni, most elkezdtem vizetlágyítani, meg tervben van 1 liter ISTA Quartzite Glass lecserélése Siporaxra.


Viszont ez nem fogja meggygógyítani sajnos, szóval milyen csodaszert tudnék beszerezni holnapra, vagy akár most is elmehetek ha nagyon súlyos az állapota. (Nem vagyok valami tapasztalt betegségek terén, meg mondjuk még mindenben kezdő vagyok :D)


Ja, és egy 14 literes vödörben egy Eheim 2008-al, meg egy fűtővel ellenne a gyógyulása idejéig? Már ha meggyógyul. Mert úgytudom hogy a halgyógyszerek a káros baktériumokon kívül szép számban irtják a hasznosakat is.


2013. márc. 11. 14:31
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, ha nem látszik a videón, akkor az opálos szemét, a nagyon lassú mozgását, meg az S alakú tartását akartam videózni.
2013. márc. 11. 14:32
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem ártana tudni, pontosan mi a baja, mert vaktában kezelni nincs sok értelme.

Sajnos én nem tudom, milyen betegség lehet.

Ha viszont bakteriális, és antibiotikum kell rá, akkor fölösleges szűrő a karanténba, úgysem tud benne baktérium megmaradni.

Viszont a kezelés alatt akkor nem szabad etetni, mert szűrés hiányában akkor még mag is mérgezed.

Amúgy is, energiába kerül az emésztés is, pár nap koplalás nem árt a karanténban.

2013. márc. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A vízlágyítás szerintem jó lesz.

Meg nem ártana egy 1 hetes aktív szenes szűrő kúra.

Ha jól emlékszem neked voltak elhullások.

Igaz, szerintem meg volt az oka, ennek ellenére az ilyen rendszeres, ritka, rejtélyes pusztulásoknál nem árt megejteni egy ilyen kúrát, sose lehet tudni, mit szűr ki a vízből.

2013. márc. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Holnap lesz egy hete, holnap fogom kivenni az aktívszenet.
2013. márc. 11. 17:22
 5/6 A kérdező kommentje:
De nincs valami univerzális gyógyszer? Mert ami tényleg jól látszik az az opálos réteg a szemen, de erről csak annyit találtam, hogy az egészséges hal szeme nem opálos, hanem csillogó.
2013. márc. 11. 20:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Esetleg valami széles spektrumú antibiotikum.

Nem tudom melyik lenne jó, de ebben szerintem az eladó már tud segíteni.

2013. márc. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!