Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A bettám most habfészket épít?

A bettám most habfészket épít?

Figyelt kérdés
A vettem egy harcos halat múlthéten. Akkor még nem akart enni, nem nagyon érezte jól magát. De mostmár rendesen eszik sőt annyira szereti a merülő tápot hogyha az akvárium fölé tartom a kezem elekzed picit ki ugrándozni a vízből kezem felé amibe a kaja van és addig ugrál míg meg nem kapja. De ez most mind mellékes ugyanis észrevettem hogy elkezdett csinálni ahbból bár habfészehre nem hasonlító hab valamit. amit az akváium egyik sarkába kb 3 cm magasra rakott és fokozatosan vékonyodik el míg egyzser vége nem lesz a bubiknak NEhéz ezt így leírni de nem tom hogy kell képet feltölteni. Szval lehet hogy ez habfészek akar lenni vagy az lesz? ha az vegyek neki nőstény bettát?
2009. szept. 14. 15:11
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Igen, ha a feltételeket megteremted és elolvasod a Betták, szaporodásáról és ivadékgondozásáról szóló leírásokat.Én úgy érzem, egy kicsit korai lenne még a halszaporítás.Szerezz előbb, némi tapasztalatot.Sok sikert.
2009. szept. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
4 éve vanak halaim és ugyan még nem nagyon szaporodtak de azért voltak amig igen pl volt már kis guppim, plattim, xifóm is.
2009. szept. 14. 15:30
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Hát akkor olvasd el és hajrá.Arra vigyázz, hogy ivarérett lányt vegyél, mert különben bunyó lehet a dologból.
2009. szept. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon régen volt akváriumom, de voltak bettáim. Igen, habfészket épít. Azt nem tudom, hogy mikor kell mellé megvenni a nőstényt, de ha úgy döntessz, hogy veszel, akkor vigyázz a következőkre:

Az ikrákat egyenként fogja behordani a habfészekbe, amit naponta át fog helyezni egyik oldalról a másikra. A fiú őrzi a fészket, ezért a nőstényt el kell távolítani a vízből, mert meg fogja ölni. Én eddig jutottam el a szaporítás terén. Ha komolyan gondolod, hogy veszel el nőstényt, akkor kérdezd meg az eladót, ők már profik ebben a témában. Olvashatsz is hozzá, mert kár lenne megöletned egy szép halat. (bár a bettáknál a fiúk a mutatósabbak. Sok sikert!

2009. szept. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!