Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak? A bettám hasa...

Mit csináljak? A bettám hasa még mindig nem ment le.

Figyelt kérdés
Én vagyok ez a kérdező: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2.. Nos ,5 napja koplal a bettám, de még mindig nagy a hasa, nem ment le. Tudtok ajánlani valamilyen gyógyszert esetleg (sera baktopur, akriflavin, dezinfekt a szeme miatt) vagy ne vegyszerezzem a vizet? Illetve ma szeretném elindítani a sórák keltetést, indítóeleségnek jó lenne vörös szúnyoglárvával?
2011. aug. 29. 10:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%

Rendes kajával etesd, ez alatt én tubifexet értek, bár nem tudom egyáltalán lehet-e még kapni, vagy csak ezeket a megposhadó műanyag xarokat.


Legyél kreatív, és építs, vagy vegyél egy "programozható" etetőt nekik :)

2011. aug. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sajnos ez általában már nem gyógyítható. Szúnyoglárvával semmiképp ne etesd, mert az okozhatta a bélgyulladást. Ha a pikkelyei felállnak, akkor pedig hasvízkórról van szó. Ezt baktopurral megpróbálhatod kezelni. Az artemia viszont jó eleség számára, de most még ne etess.
2011. aug. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

a pikkelyei nem állnak fel, akkor kezeljem baktopurral?

nem fog belepusztulni a koplalásba? csak van valami gyógymód, mivel próbálkozhatnék még? :((( ha ő is elpusztul...a második halam, az első halpenészben pusztult el, amit a boltból hozott magával, nem tudtam rajta segíteni...

2011. aug. 29. 12:44
 4/12 A kérdező kommentje:
vegyek neki újfajta fagyasztott eleséget? mit ajánlotok? bármit megteszek csak gyógyuljon meg szegény :'(
2011. aug. 29. 12:45
 5/12 A kérdező kommentje:
segítsetek kérlek!
2011. aug. 29. 12:57
 6/12 A kérdező kommentje:
:(
2011. aug. 29. 12:57
 7/12 anonim ***** válasza:
43%

Különítsd el a többitől, (Jó egy 5 literes befőttesüveg is) adj neki gyorsfürdőt előbb egy lavórban. Hűtsd a vizét normális hőfokra ebben a melegben, nyomjál be neki bugyborékolót nagyon finom porlasztással. Egy pici műanyagcserépbe ültess növényeket is neki. Kapjon napfényt, de ne süsd agyon. A vize tiszta, állott víz legyen, ne kutyuld össze semmi szentségtelenséggel. 2 nap alatt kipárolog a klór és mehet bele a betta.


Szerezz valahonnan friss tubifexet, azzal etesd, de csak közvetlenül a csipeszről egyen. Vízszűrő nem is kell, cseréld neki a vizét 2 naponta mindig állottal, 2 gumicsővel, úgy mintha vérátömlesztést csinálnál. A halat ki se kell venni.


De mi lenne, ha lefotóznád, és feltennéd a képet, hogy lássuk a delikvenst?


A kotyvasztrutyikat is az 5 literesbe tedd, és vízcserével nem is fog berohadni a víz.


De nem lehet, hogy szimplán csak kishalaid lesznek? A betta elevenszülő, előtte nagy lesz a hasa.

2011. aug. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
bocs nem akarok okoskodni, de a betta nem elevenszülő...
2011. aug. 29. 17:35
 9/12 A kérdező kommentje:
és csak egy hím bettám van húsz literes akváriumban, azt hiszem veszek neki daphniát+ élő sórákkal etetem. Így jó lesz?
2011. aug. 29. 17:36
 10/12 anonim ***** válasza:
A betta? Basszus keverném? Azt nem írtad, hogy hím, tehát ez a rész storno, meg egy csomó más. Fotót tegyél fel. Tubifexet keress, az a normális halkaja.
2011. aug. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!