Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta tenyésztésről szeretnék...

Betta tenyésztésről szeretnék érdeklődni?

Figyelt kérdés
egyszer már sikeresen tenyésztettem bettát,most van egy sima hím splendensem,de a boltba láttam egy halfmoon bettát ami nagyon megtetszett,nőstényem az már van,de az a kérdésem hogy a halfmoon és a nőstény betta tudnak párosodni? vagy a nőstény bettákból is van egy olyan fajta halfmoon nevezetű? mert én ilyen halfmoon bettákat szeretnék kinevelni,de nem tudom hogy ez teljesen más faj-e vagy csak a tenyésztés során valami trükkel megnagyobbítják az úszóit ennyire

2013. márc. 11. 22:01
 1/2 anonim ***** válasza:
egy azon fajba tartoznak. ezek csak úszó és szín változatok.
2013. márc. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a faj, csak más tenyészváltozat, szóval igen, tudnak egymással szaporodni. Viszont, ha halfmoon bettát szeretnél tenyészteni, be kéne szerezned egy HM nőstényt, mert ha jól tudom, a HM gén recesszív és a VT (veiltail - fátyolúszós) domináns. Azaz ha a HM hímet pároztatnád a meglévő VT nőstényeddel VT utódokat kapnál.
2013. márc. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!