Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eheim külső szűrők megérik az...

Eheim külső szűrők megérik az árukat? A többi gyártónál nemritkán 2x drágábbak. Ki mire esküszik?

Figyelt kérdés
2013. márc. 12. 12:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az Eheim az egyik legjobb akvarisztikai márka. De az Atman-okkal, és a Tetra-kkal se jársz rosszul, ha azt választod.
2013. márc. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Resun nagyon gagyi és hangos.Tapasztalat.Eheimot sokan dicsérik én nemismerem.ami még megbízható az a lenygel AQua-Szut márka-rendkívül csendesek és nálam sok éve működnek.
2013. márc. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az Atman meg a Tetra sem sokkal rosszabb, sőt.
2013. márc. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 izomszörp ***** válasza:

Eheim jó,itt is használja pár válaszadó :)

Nekem Tetrám van és csak dicsérni tudom! :) Megoszlanak a vélemények, de te döntöd el úgy is melyikre essen a választásod, és persze a pénztárcád :)

2013. márc. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 YourDestiny ***** válasza:
Én a Tetrára esküszök, ez egyértelmű. Nem találkoztam még ilyen csendes szűrővel, se belső se külső terén. Az enyém két éves, egy szobában van velem, rátelepedhetsz a tetejére és aludhatsz vele. Nem túlzás, ha azt írom, hogy magasan a legjobb ár/érték arányú szűrő a piacon. Erőteljes, ami például az Atmanokról nem mondható el, de a JBL-ről se nagyon. Mondjuk ezen a téren a Tetra is csak a második helyre szorul, pont az Eheim mögé, természetesen a megfizethető kategóriás szűrőket tekintve. Magáról az Eheim külsőkről annyit, hogy a legtöbb egyáltalán nem éri meg a pénzét. Olcsóbbaknál a nevet, drágábbaknál már a plusz szűrőanyagot is szépen megfizeted. Az Atman, Tetra, JBL minőségileg semmivel sem biztos, hogy rosszabb. Eheim-nál is hallani csöpögős, avagy pár év után eresztős, de hangoskodó szériákról is. Hozzáteszem, sosem értettem, miért ájulnak el sokan az Eheim név hallatán. Nekem két belső volt már az Eheimtől, egyikkel sem voltam teljesen elégedett.
2013. márc. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 YourDestiny ***** válasza:
Hozzáteszem, hogy a Tetra, JBL, Atman, stb. külső se véletlenül olcsóbbak ennyivel. A gyári bio töltetet le kell cserélni, mert használhatatlan.
2013. márc. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálam a sorrend

Tetratec, JBL, Atman, Eheim.


Minőséget, hatékonyságot, ár/érték arányt figyelembe véve, úgy összességébe.

Más külső szűrő meg nem igazán jöhet szóba.

2013. márc. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem Tetratec ex700 van, használtan vettem, nagyon jó áron. Ha ez nem lett volna, akkor Eheimet veszek. Abban eleve nagyon jó a gyári töltet, és az egyik legnagyobb név az akvarisztikában.

A Tetraban kb. 10 ezerért cseréltem szűrőanyagot. (Eheim substrat pro, és Seachem Purigent raktam bele)

De maga a szűrő nagyon jó. Teljesen hangtalan, és jól teszi a dolgát.

2013. márc. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nekem eheim 2215-ös külsőm van. üresen vettem a boltban (direkt), így én töltöttem meg azzal amivel akartam :)

nagyon csendes, olyan másfél méternyire tőle alszok :)

szépen forgatja a vizet, és a teljesítményével is meg vagyok elégedve (bár még nincs fullra töltve és teljesen beérve). nem bántam meg a vételt.

eheimből szerintem csak a classic szériát éri meg megvenni, a többi aránytalanul drága (legalábbis én így látom). de még ez se épp egy olcsó kategória.


eheimen kívül még atmant és tetrát néztem. a tetrát különösen, mivel az tűnt a legjobbnak az eheim mellett. nagyon sok jó kritikát olvastam róla, bár az atman szűrőkről is (több ismerősnek is atman külsője van).


igazából ha ezen márkák közül választasz akkor nem nagyon tudsz mellé nyúlni ^^

2013. márc. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Van egy Eheim belső szűrőm még újonnan vettem már több mint két éve azóta makulátlanul teszi a dolgát. A külsőknél nem csak pár ezer forint különbség van ezért szerintem az olcsóbb megoldást választom...
2013. márc. 13. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!