Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tarthatok egy 160 literes...

Csabooo kérdése:

Tarthatok egy 160 literes akváriumba, egy egy pár Porcelán és Kazuárfejű sügeret?

Figyelt kérdés
Nagyon szimpatikus a két faj ... szívesen tartanám őket együtt. De folytonos civakodást nem szeretnék.
2013. márc. 12. 23:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.


De 160 literbe egy nagyon szép csigasügeres-porcelánsügeres társítást lehetne csinálni.

2013. márc. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A porcelánnal lenne a fő probléma ?
2013. márc. 12. 23:35
 3/13 anonim ***** válasza:
Most ahogy elolvastam diszhal.info -n szerintem igen. De nemtudom, várd meg YourDestiny válaszát, ő a nagy sügeres. :D
2013. márc. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 YourDestiny ***** válasza:
Csigasügérrel nem tenném össze a porcelánt, túl kicsik, a porcelán meg túlzottan reviertartó. Kazuárfejűt még nem tartottam, de elvileg nem problémás. A porcelánról tudok nyilatkozni, ő bizony agresszív. A 160 liter gondolom egy standard, egy méter hosszú akvárium. Ilyen alapon a brichardit már lehet társítani, de rengeteg kő fog kelleni. A területéért határozottan ragaszkodik, ha ivadékai vannak, a nála kétszer nagyobb halat is megtámadja. A lényeg az, hogy megfelelő dekorációval 160 literen társítható, megfelelő méretű sügerekkel.
2013. márc. 13. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Frontosa ***** válasza:

Igen, lehet, én már társítottam őket, sok búvóhellyel nem lesz probléma. A Kazuárfejűt nem könnyű beszerezni, kérdezz rá a boltosnál, hogy tud-e szerezni.

Biztos, hogy ezt akarod?

El fognak veszni, nem fogsz ráunni?

Olyan lesz mintha üres lenne az aki.

Telepíts sok hólyagost, az jót fog tenni a látványnak és talán a halak sem fognak örökké a kövek között rejtőzni.

Üdv,

2013. márc. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Igen egy standard, 1méter hosszú akváriumba lennének.

A búvóhelyeket megoldanám, ha arról lenne szó még egy plusz kőrakással el is választanám az akváriumot 2 különállóbb területre az akvárium hosszirányba elelnyújtottabb + jel alakba, persze csak ha van értelme.

Mert igazából szeretném ha szaporodnának is, nem kolóniát szeretnék, de egy ~ 2-2 3-3 párral már nem érezném üresnek a területet de azt csak szaporodással. Ha ez működhetne jó lenne.

Nem tudom a gyakorlatba ez lehetséges -e, soha sem sügereztem. Mindig is "egyszerűbb" halaim voltak, most szeretnék megismerkedni velük.

Azért fogadok bármilyen tanácsot nagyon szívesen, mert nem szeretnék belefutni nagyobb hibákba.

2013. márc. 13. 17:12
 7/13 YourDestiny ***** válasza:
A brichardi egy-másfél havonta folyamatosan ikrázik, ha a körülmények megfelelőek. Viszont belőle nem ajánlok egy párnál többet, mert hajlamosabb egy fél méteres területet is lefoglalni. Fokozatosan növelik. Ebből ugye az következik, hogy a kazuárok ki lennének túrva.
2013. márc. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Volt szerencsém látni soproni kereskedésbe, egy tucat kazuárfejű sügeret. És hát nem voltam elragadtatva, nagyon félősek voltak peddig egyedül voltak. Egy kő alatt feküdtek és bármilyen minimális külső mozgásra iszkoltak még jobban összehúzodni.

Ennek fejében tényleg erősnek tartom porcelánok mellé... valószínűleg folyamatosan bujkálnának.

Tehát keresnem kell melléjük másik társat a yellow-ot próbálta már valaki porcelán mellé esetleg ?

2013. márc. 31. 22:21
 9/13 YourDestiny ***** válasza:
Nekem yellow van porcelán mellett. Működik, csak arra figyelj, hogy a porcelánok legyenek kisebb létszámban. A yellow az a fajta, aki szeret néha pattogni kicsit, de az esetek 99 százalékában alulmarad és meghátrál, amint rájön, hogy a másik hajlamos visszatámadni. A porcelán meg tipikusan az a fajta, aki a nála nagyobb halaktól se hátrál meg. Egy hímnél ne legyen több, mert saját fajon belül viszont folyamatosan rivalizálhatnak a hímek. Egyébként nálam 140 literen, egy méteres hosszon több, mint 2 év óta van porcelán és yellow együtt. A 160 liter is ilyen hosszú, tehát sok kővel megoldható a társításuk.
2013. ápr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

És milyen létszámot ajánlanál belőlük?

2013. ápr. 2. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!