Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen legye az akváriumba az...

Milyen legye az akváriumba az aljzat?

Figyelt kérdés
nem akarok homokot mert a szűrőt tönkre teszi úgyhogy maradok a kavicsnál de mekkora legyen a kavics mérete mert halottam hogy ha túl nagy sem jó de a túl kicsi sem jó .

2013. márc. 13. 07:17
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
ja és nano halakat akarok benne tartani
2013. márc. 13. 07:40
 2/21 anonim ***** válasza:
0,5-1,2 mm bazaltzúzalék jól kezelhető.
2013. márc. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
KÖSZI
2013. márc. 13. 10:04
 4/21 Pendulum92 ***** válasza:
Tökéletes, és szép a bazaltzúzalék, kivéve akkor, ha talajlakó halaid is lesznek.
2013. márc. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 YourDestiny ***** válasza:

0,5-2 milli közötti. Viszont azon jót mosolyogtam, hogy a homok tönkreteszi a szűrőt. Ha a szűrőközegben felakad, akkor hogy jut a rotortérbe? Meg miért tenné tönkre? Érdekes, nekem mindig is volt homokom, sok-sok éve van most is, mégis csendes és jó a szűrő :)


Amúgy az említett bazalt csak akkor lesz jó, ha aljzatlakók vagy harcsák nem lesznek a nano halaid mellett.

2013. márc. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
nekem úgy mondták hogy tönkre teszi mert vmit eltömít a homok de mindegy homokot még így sem akarok mert nem lehet akkor talajporszívozni
2013. márc. 13. 13:31
 7/21 A kérdező kommentje:
és a bazalt zúzalékon kívül más nincs mert aljzat lakokat is akarok majd később bele venni
2013. márc. 13. 13:32
 8/21 Pendulum92 ***** válasza:
100%
Akkor neked az apró sóder kell. 1-3 mm közöttiek a jók, olcsó is.
2013. márc. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Én ajánlom talajlakókhoz a JBL Manado-t is. Sokan mondják, hogy furcsa a színe, de nekem tetszik, és gömbölyű agyaggolyókból áll, az nem sért fel semmit a halakon (gondolok itt elsősorban a harcsák bajszára).


Emellett a növényeknek is jobb, mint a bazalt, mert könnyebben gyökeresednek benne, nagyon könnyű talaj, átjárja az áramlás. Igaz, az ültetés nem olyan egyszerű benne.

2013. márc. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 YourDestiny ***** válasza:

A Manado szerintem is szép, de elég könnyű talaj. A ProSoil is jó. Esetleg olcsóbból ez, ha tetszik:


[link]


Vagy apró, 1-2 millisre szitált sóder.

2013. márc. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!