Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért van beesve a sügerem hasa?

Miért van beesve a sügerem hasa?

Figyelt kérdés
Már régebbtől nálam van, és egyre soványabb, pedig változatosan etetem, csak minőségi kajával. Enni is eszik rendesen, mégis egyre soványabb.

2013. márc. 13. 17:37
1 2
 1/12 YourDestiny ***** válasza:
Gondolom afrikai sügérről van szó. Ez így tág. Lehet alultáplálás, kulloghat az erősorrend végén, így nem jut elegendő táplálékhoz, ha nagyon lefogyott, akár a jónak hitt táplálás is lehet rossz, és bélproblémái vannak. Figyeld a halat, nem-e köpködi ki, amit megevett, nem-e üklődik. Figyeld, nem-e vonul gyakran félre. Kéne neki egy néhány napos koplalás, ami egyébként minden sügérnek jót tesz. Ha furán viselkedik, vagy bármit észrevettél az általam írtakból, akkor el kéne különíteni, és tartani egy néhány napos kajaszünetet, hogy a bélrendszere kitisztuljon és nagyjából rendbe jöjjön. Ezt követően figyelj a fokozatos etetésre, ne tömd meg, majd visszahelyezéskor rendezz át pár követ. Ha az elkülönítés nem megy, akkor is be kell iktatni a kajaszünetet, a többi, egészséges halnak néhány nap meg se fog kottyanni. Ha megkezded az etetést, könnyebb tápokkal indíts, fokozatosan egyre nagyobb mennyiségben. Eleinte etethetsz gyakrabban is kevesebbet. Bízz benne, hogy helyrejön. Sajnos nem garantált.
2013. márc. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Milyen fajta sügér?

Milyen halakkal van együtt?

Mivel eteted?


Ha lágyvizes törpesügér és csapvízbe tartod, az is lehet probléma. Vagy csak gyors az emésztése és naponta többször kéne etetni, mert éhes. Illetve lehet, hogy nem megfelelő kaját adsz.


Vörös szűnyoglárvát ne adj, mert abba beledöglik.

2013. márc. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jah, afrikai, és valamilyen melanochromis, de nem tudom, hogy pontosan milyen. Vörös szúnyoglárvát kapott eddig heti egyszer. Meg spirulinát, artémiát, cyclopsot meg granulátumot. Egyébként igen, sajnos félre vonul, a sarokban van fent, és egyszer úgy láttam, mintha fuldokolt volna. Akkor most ne etessem?
2013. márc. 13. 18:54
 4/12 A kérdező kommentje:
Amúgy kösz a válaszokat.
2013. márc. 13. 18:55
 5/12 A kérdező kommentje:
Elkülöníteni el tudom, ha ki tudom fogni, ami nem biztos. De csak vödröm van, és technika meg sajnos nincs felesleges, amit be tudnék tenni neki.
2013. márc. 13. 19:15
 6/12 G3C1 ***** válasza:
ne etesd kb 4-5napig, és lárvát ne adj neki többet..
2013. márc. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 YourDestiny ***** válasza:
Nem a lárva itt a gond, hanem a granulátum, kivéve, ha az növényi. Ha nem növényi, azonnal ki kell iktatni az étrendből. Kb. 4 nap koplalásra lesz szükség, utána indulhat a fokozatos etetés, eleinte leginkább növényi alapúval.
2013. márc. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Vegyél spirulina alga tablettát, meg ha bedobsz 2 szál hínárt, azt is lelegeli. Húsok közül adhatsz tubifexet, artemiát, fehér szúnyoglárvát, de akár a kisebb élő fogaspontyokat is.


A vörös szúnyoglárva egy savas kaja, és kitinkampó van a végén, ami megakadhat az érzékenyebb sügerek belében. Nekem csak tengeri sügereim vannak, de nem merem adni nekik, miután egy Chromis viridis halat képes voltam kinyírni vele. Én ezt megbántam, tehát többet biztos, hogy nem kisérletezek ezzel.

2013. márc. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Elkülönítettem, de meghalt :( Totál kifehéredett a hasa reggelre, mint a hó.
2013. márc. 15. 11:42
 10/12 YourDestiny ***** válasza:
Sajnos érzékenyebb gyomrú sügereknél ez előfordul, még tapasztalt sügeresek esetében is, ha bezabálnak. Nálad az étrend se biztos, hogy rendben volt. Súlyos bél/gyomorprobléma lehetett az általad írtakból, minden bizonnyal túl későn fogtál gyanút. Minden magas fehérjetartalmú tápot mellőzni kell a sügereknél. Az említett granulátum, hacsak nem spirulina, bizony nagyon rossz választás. A vörös szúnyogot is lehet keverve más táppal adni, ha gondolod. Abban is elég sok a fehérje. A növényi alapú táp mehet bőven, az artémiától se lesz gond. Vannak sügerek, amelyek érzékenyek az apróbb, puha rákfélékre, de nem jellemző, hogy az artémia gyomor/bélproblémát okozzon.
2013. márc. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!