Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Sügerem szája kicsit fel...

A Sügerem szája kicsit fel van dagadva, pirosas-véres is. Mitől lehet? Mit csináljak vele. Megpróbálom lefotózni.

Figyelt kérdés

szép nagy sárga halacska, már régebb óta van a többiekkel, de nem értjük mitől lehet. nem akarom hogy meghalljon.

megpróbálom a fotót megcsinálni és feltenni. köszi!


2012. márc. 1. 13:32
1 2 3
 1/21 YourDestiny ***** válasza:
Szia! Milyen sügér ő, mennyi és milyen fajokkal van egy akváriumban, valamit mekkorában?
2012. márc. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Jó, hogy tudod a fajtáját...


Amúgy ez attól lehet, hogy kis helyen tartod őket, és nem megfelelőek az egyedszámok sem.


Hány literben tartod őket, és hány db-ot, hány hím, hány nőstény)?

2012. márc. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem odaírni neked a fajtáját:

Labidochromis caeruleus "yellow", magyarul Aranysügér.

2012. márc. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Persze megint kihagytam valamit, bocsi dolgozok és nem figyeltem rendesen. Szóval mivel kicsi a hely, és nem jó egyedszámban vannak, valószínű verekednek (egymásnak akasztják a szájukat), ezért vannak a sérülései.
2012. márc. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Platypus ***** válasza:

Van egy tippem, hogy papagájsügérről van szó.


Kép nélkül nem lehet megmondani, mi a baja. Lehet sérülés, szájpenész vagy más betegség is.

Nem ártana ha leírnád az akvárium adatait is.

2012. márc. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

200 literes akváriumban van 8 db afrikai sügér.

azért nem raktam fel már a képét, mert pont mikor mentem lefotózni, láttam hogy verekedik egy másik nagy hallal, harapták egymás száját. egy terület birtoklásáért ment a harc...

1 nőstény van a többiek fiúk :)


Meg fog halni a nagy sárgám.... :( Most kapcsoltam fel a lámpát és látom hogy fent van a növények között.... ÓÓ van egy tök agresszív hal köztük, látom most már mást is kiszemelt.. nem értem. aa nagy sárga kivételével a többiek már régóta együtt vannak. ez a sárga hal is már velük van kb.2 hónapja. eddig semmi baj nem volt....ezek tényleg bolondok...Kifogták most ez a halat...mindegy.

Vagy vegyem ki tőlük és akkor hátha megnyugszik és nem fog meghallni. bár már 1-2-őt kinyírtak ilyen módon, de mi lenne ha kivenném egy külön aksiba. nem élné túl????

2012. márc. 2. 10:38
 7/21 A kérdező kommentje:

róla van szó:


[link]

2012. márc. 2. 10:58
 8/21 A kérdező kommentje:

ilyen az akvárium:


[link]

2012. márc. 2. 10:59
 9/21 anonim ***** válasza:

Pfff...csodálkozol? Egyik az, hogy 200 literbe nem is kéne ennyit tartani, nem nagyon alkalmas még sügerezésre. 300 literre már azt mondom, hogy oké...


De ha mindenképp ragaszkodsz hozzájuk, akkor 1 hímet tarts és 4-5 nőstényt. 200 literbe nem mehet több ennél. Nem tudom hogy jött ez az 1 nőstény, 7 hím, fordítva lenne a jó. Szerencsétlen nőstényt csoda, hogy még nem szekálták halálra, és hogy eddig még nem ölték egymást sorba. Szóval jó lenne, ha szépen felmennél akvaristára és eladnád/elajándékoznál 6 hímet, és szereznél helyettük 3-4 nőstényt. Vagy add el az összeset és tarts olyan halakat, amiket tudsz ekkora akváriumban is normális csapatban tartani.

2012. márc. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

kivettem közben a halat. van egy másik akvárium is amiben van 2 aranyhal, 2 harcsa, 1 nagy gurámi, 1 cápahalacska. azok mellé nem tenném be mert bántja őket. az olyan halnevelde akvárium. eredetileg a harcsákat és a cápahalt is a sügerek közé vettük, de nagyon bántották őket és kivettük ide ebbe az akváriumba.


na meg van egy kicsike akvárium, abban egy növendék hal van, amit a nagy 200 literes akváriumban élő nőstény szült, de kimentettük és szépen növöget.

nem is tudom hirtelen hova rakrjam a nagyot. most nézem hogy a farkát is megkezdték kicsit, de az nem vészes. na remélem túléli szegény. olyan szépnagy élőben...

2012. márc. 2. 11:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!