Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyibe kerül egy tó építése?

Mennyibe kerül egy tó építése?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd egy tavat, még azt se tudom hogy mekkorát, de koi pontyokat akarok bele, és szeretném őket kint teleltetni. Több kérdésem van:

Mivel érdemesebb/olcsóbb tavat csinálni?

Kell-e bele valamilyen szűrés, és ha igen, milyen?



2013. márc. 13. 18:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és mekkorát érdemes csinálni?
2013. márc. 13. 18:15
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha koit szeretnél bele, akkor 1000-2000 liter alatt ne gondolkodj. Ekkora tavat fóliából érdemes építeni, a mélysége legyen legalább 120-150 cm. Szűrés ajánlott bele különösen ha kicsi a tó. Hát az ára elég húzós, lesz pár százezer.
2013. márc. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Pendulum92 ***** válasza:
Előző: mi ennyire drága benne?
2013. márc. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jól van, lehet, hogy százezerből kijön, de a tószűrők nem olcsóak.
2013. márc. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Pendulum92 ***** válasza:
Tudom, hogy nem az én kérdésem, de én is épp akarok tavat csinálni, és gondolom a kérdezőt is érdekelheti: mekkora az a vízmennyiség, amekkoránál már nem kell szűrő?
2013. márc. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha elég nagy a tó és elég kevés hal van benne, akkor nem kell szűrő. De azt vedd figyelembe, hogy ez egy mesterséges tó, így sohasem lesz benne olyan öntisztulás, mint a természetes tavakban. Ezért mindenképpen emberi beavatkozást igényel a fenntartásuk.
2013. márc. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De jó, hogy mennyi hülyeséget összehordtok.

Ott kezdeném, hogy mivel több százezer forint lesz a kialakítása (mint egy jobb-nagyobb akvárium) , ezért melegen ajánlom, hogy legalább 1 könyvet vegyél a témáról. Peter Hagen es Martin Haberer Kerti tavak c. könyve jó kiindulási alap is lesz.


Nem tudom, ki írta azt a hülyeséget, hogy koikhoz 1000-2000 liter kell. Ez nagyon kevés. Minimum egy 120 centi mély és 5mx5m es tó kell, de ebben nagyon kevés halat lehet tartani, ezért minél nagyobb kell.


A többinek olvass utána, nincs most türelmem leírni. :D


Sok sikert!:D

2013. márc. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!