Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A vízfelszínen úszó növények...

A vízfelszínen úszó növények nem árnyékolják le túlságosan az akváriumot?

Figyelt kérdés
Ezt sose értettem teljesen. Vegyük pl a békatutajt. Nem veszi el túlságosan a fényt a többi, akváriumba elültetett növény elől? Vagy ez nem számít annyit, csak kevés fény esetén?

2013. márc. 14. 18:16
 1/9 _.-Akv-._ ***** válasza:
52%
Nem, mert ha van rendes áramlat mozog a vízfelszínen, így minden növény ugyanannyi fényt kap. Ha meg teljesen beteríti már akkor ki kell dobni valamennyit.
2013. márc. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nekem úszómohám van, az átereszti a fényt, de szerintem a leveles úszónövények is áteresztik valamennyire (mint a papír, mikor lámpa elé tartod).
2013. márc. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Néha még jót is tesz, pl a májmoha, mert nem algásodik annyira alatta, ha amúgy meg túl sok lenne a fény. És persze valamennyit átenged.
2013. márc. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem a kisebb aksin volt békatutajom. ugyanúgy ugyanannyira dúsan és erősen fejlődött ettől még benne az érdes tócsagaz. mondjuk már lehalásztam a békatutajt mert elég randa szegény de amikor hoztam akkor épp kellett, mert véletlen a 112 literesembe kimért növénytápot öntöttem bele a 35 literre kimért adag helyett :) és egyszerűbb volt növénnyel+egyszeri gyors vízcserével helyre hozni a bakit mint 1 héten keresztül naponta vízcserélni :D
2013. márc. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem. És mi a helyzet olyankor, ha kevesebb a fény az akvárium felett? Nekem 0,38 W/l-es világításom van. Ilyenkor érdemes a felszínen úszó növényekkel próbálkozni, vagy nem érdemes?
2013. márc. 15. 11:14
 6/9 anonim ***** válasza:
attól függ. riccia nem árnyékol nagyon pl. de miért szeretnél úszó növényt?
2013. márc. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Még nem döntöttem el, hogy akarok, vagy sem, de a riccia és a békatutaj nagyon tetszik.
2013. márc. 15. 11:42
 8/9 anonim ***** válasza:

mutatós a békatutaj, nekem még megvan a tálban amibe kipecáztam mert lehet visszarakok 1-2 példányt...lassan szaporodik és látványosak a gyökerei. mondjuk nekem nem tetszett, hogy a barnult leveleket folyamatosan le kellett pecáznom meg ilyen apróságok...a végén már ink otthagytam...aztán meguntam és az egészet lehálóztam :)


riccia-m még nem volt, mondjuk én a jávai mohámat nem kötöztem le és az lebeg és szaporodik szépen :)

2013. márc. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi. Gondolom a Riccia is szépen tud gyarapodni lebegve. :)


Amúgy a jávaid, ami lebeg a vízben, nem barnul? Úgy értem, a közepe. Mert az nekem is van vasfán, de mindig bebarnul a közepe, ahol kevés fény éri.

2013. márc. 15. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!