Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jávai moha nagyon algás. Mit...

Jávai moha nagyon algás. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

A Red Cherryk rá se hederítenek. És úgy alapjában véve, nem úgy néz ki az egész, ahogy én elképzeltem. Csak nyúlik felfele, hosszú szálakban, nemigen lesz belőle egybefüggő, "bokorszerű" dolog. Vagy ahhoz folyamatosan nyírni kellene? Mert én még egyszer se nyírtam meg. Most olyan 10cm magas szálakban nő felfele, egy kőre kötözve.


Esetleg ha beszerzek pár Amano garnélát ők drasztikusabban nekiállnak tisztítani?



2013. márc. 15. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:

AZ rc-knek is tisztogatniuk kéne.

Amúgy igen,nem árt néha megnyírni.

A világításodról tudsz valami konkrétumot? Hány kelvin, milyen spektrum, milyen fénycső?

2013. márc. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egy ilyen lámpa, a szetthez adták: [link]


Ezzel elvileg nincs gond. Milyen időközönként kellene ezt nyírni?

2013. márc. 15. 16:52
 3/6 YourDestiny ***** válasza:
Daylight fényforrás, ami jó, csak 3 hónapon belül kiég. Az Aquael szériahibás. A mohát érdemes visszanyesni néha. A kőre kötözés rendben van, viszont érdemes enyhe áramlatba tenni a mohát, sokkal szebb lesz az eredmény, nem olyan összevisszaság.
2013. márc. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 YourDestiny ***** válasza:

"Milyen időközönként kellene ezt nyírni?"


Úgy nyírod, ahogy neked tetszik. Avagy, amikor akarod.

2013. márc. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az enyhe áramlat megvan, himbálóznak ide-oda a hosszúra nőtt szálak. :)

Azt hiszem, megnyírom a hétvégén, a felét lenyisszantom. Ja, és csap alá teszem akkor már. :D


Ez a lámpa tényleg csak 3 hónapot bír ki? Ajjaj...akkor lassan kezdhetek visszaszámolni, mert most 10 hetes az akvárium. Mit ajánlanátok majd helyette? A lámpatestbe szereljek egy foglalatot, és abba egy jó izzót, vagy inkább vegyek egy új komplett lámpát?


Én ilyen foglalatokra és kompakt fénycsövekre gondoltam:

1. gondolat: [link]

[link]

2. gondolat: [link]

[link]


Ugye a mostani lámpámmal az a baj, hogy a foglalat és maga az izzó egybe van építve. Így csak egyben lehetne cserélni, az meg drága. A fentiekből valamelyik megoldható szerintetek úgy, hogy a mostani vezetékét és a bekötött kapcsolóját használnám hozzá?

2013. márc. 15. 18:42
 6/6 YourDestiny ***** válasza:
Hát én nem tudom, hogy ezekben a lámpákban a fényforrás gagyi-e, vagy a lámpa eszi el valamiért a fénycsövet, de azt tudom, hogy mindenki retteg tőle, akinek már volt vele dolga. Fogalmam sincs mi van a belsejében, azt nem tudom, megérné-e átalakítani. Ha gondolod, próbálj majd meg egy kompakt fénycsőcserét, és ha az is meghal, akkor tudod, hogy a lámpa a reménytelen, és megy a levesbe.
2013. márc. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!