Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A külső szűrőmbe nem elég ha...

A külső szűrőmbe nem elég ha csak szivacs, lávakő, és aktív szén van benne?

Figyelt kérdés

vagy esetleg csak szivacs? a bioball és a tőzeg meg a kerámia gyűrű mi célt szolgálnak ebben amit a szivacs nem tud ellátni?


ne nézetek hülyének de nem nagyon van rá pénzem mert őrülök ha tudok csinálni egy külsőt szűrőt mert a belső nem lesz elég az akváriumomba


2013. márc. 15. 20:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát az hogy nagyobb a felülete és több baktérium tud megtelepedni rajta! :) Nem muszáj azt rakni bele csak jó!Ha lesz pénzed rá akkor azért rakj bele majd de szerintem ha nincs pénzed ideiglenesen jó lesz az is!
2013. márc. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 izomszörp ***** válasza:
5%

Csak szivacs nem elég! Biológiai szűrésre szükség van, ezért kell a kerámia stb. siporax az egyik legjobb, igaz nem a legolcsóbb. Szükséges a nitrit és nitrát lebontáshoz!

Mekkora akváriumod lesz?

2013. márc. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
100-120 körül akarok venni
2013. márc. 15. 21:02
 4/15 izomszörp ***** válasza:
17%
Kell a külső ekkora akihoz mindenképp. Gondolom nagyobb halnépességet szeretnél, sok növénnyel. A növények lebontanak némi nitritet nitrátot mert nekik is kell,de mindet nem tudják majd, ezért kell a biológiai szűrés hogy a halaid ne pusztuljanak mérgezésben el.
2013. márc. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

butaság, hogy nem jó a csak szivacs. igenis jó lehet megfelelő sűrűségű rétegek összeválogatása esetén. vagyis alulra ritkább felülre sűrűbb. nagy a felülete a szivacsnak is, nem szabad alábecsülni :) tény, hogy nem egy siporax de akkor is :)


na de akkor most jön a lényeg:


bioball: ülepítésre használjuk leginkább hordós szűrőkben vagy szűrő akiban

tőzeg: víz savasítására használják, neked nem hinném, hogy szükséged lenne rá

kerámia gyűrű: silány minőségű biológiai szűrőanyag. többnyire ezt is ülepítésre használják de nagyobb mennyiségben alkalmas lehet biológiai feladatok ellátására, azonban ilyen jellegű felhasználását én nem javaslom :)


aktív szenet felesleges és butaság betenni, kiszűri még a jó dolgokat is és hamar telítődik.


lávakő helyett/mellett javaslok 1 liter siporaxot legalább kiegészítve lávakővel vagy ami mégjobb filterlithel (ez is egy nagyon jó biológiai szűrőanyag és olcsóbb, mint a siporax).


izomszörp ne beszélj butaságot. a baktérium kultúra nem bontja le a nitrátot mert az a végterméke az egész folyamatnak :). egyszerűsítve elmagyarázom a kérdezőnek:


ugye a halak esznek, ebből kifolyólag kaksiznak és pipilnek is. namármost ezeket a végtermékeket a bacik egy csoportja lebontja miközben ammóniát szabadítanak fel (nem, nem ezek a bacik vannak -többségben- a szűrőben). a szűrőben lévő bacik egyik csoportja ezt az ammóniát bontja szét különböző anyagokra, többek között nitritet állítanak elő. a szűrődben lévő másik baci csoport pedig ezt a nitritet bontja szét nitráttá.

namármost a növények felvesznek ugyan csekély mennyiségű ammóniát és nitritet, de jó részt nitrátot használnak fel. viszont annyi növényt szinte képtelenség bezsúfolni az akváriumba amennyi felhasználná az összes nitrátot, ami így gyűlik folyamatosan. ezért kell hetente vízcserét végezni, hogy féken tarthassuk a nitrát mennyiségét.


ebből következik, MEGFELELŐ számú lebontó baktérium esetén nem kell aggódni az ammónia miatt, sőt igazából a nitrit is csekély mennyiségben van jelen. a fő ok ami miatt aggódni kell, az a nitrát :)


és a végén még megemlítem, hogy aktív szenet azért se jó betenni, mert az kiszűri a növényeknek adagolt tápokat is :)

2013. márc. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mint ahogy az is butaság, hogy mindenképpen kellene a külső szűrő.

Ha 80 litert meg lehet szűrni belsővel, akkor 100-at is, mert vannak olyan méretű belső szűrők. Csak több helyet foglalnak el az akváriumban.

Meg külsővel stabilabb a vízminőség. De azért ez még távolról sem jelenti azt, hogy nem lehetséges.


Amúgy ha csinálsz külső szűrőt, akkor az is elég, ha telerakod különböző sűrűségű szivaccsal.


Ha egy 70 literes akváriumot meg lehet szűrni 7 dl szivaccsal, (márpedig meg lehet) akkor 100-120 litert nehogy már ne lehessen megszűrni 4-5 literrel...

2013. márc. 16. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Csak szivacs nem elég! Biológiai szűrésre szükség van"


Az egyik legjobb anyag bioszűrésre a szivacs.

A kerámia meg pont egy rakás szar, 10 féle kerámiagyűrűből talán 2 az, ami tényleg hatékony, a többi max ülepítőbe való.

Neked is jó reggelt. :)

2013. márc. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

hát nagy dilemmába hoztatok mit nem mondjak:)

ahogy zsebev mondta úgy egész jól megértettem

lehet hogy teszek bele szivacsot lávakövet meg akkor talán egy kis filterlithel-t (remélem jól írtam :) )köszi a segítségeteket

2013. márc. 16. 06:35
 9/15 A kérdező kommentje:
különben ha megcsinálom a szűrőt PVC-ből ugye ott ragasztani és tömíteni kell itt jó a vízálló szilóplaszt vagy mit kell használni mert félek hogy valami vegyszer kioldódik kioldódik belőle és az egész akvárium megpusztul
2013. márc. 16. 07:04
 10/15 anonim ***** válasza:

úgy csináld, hogy alul legyen pl TM20-as szivacs, fölé tegyél TM30-as szivacsot. ezután jöhet a filterlith (ami egyébként közel siporax minőségű szűrőanyag) és lávakő és végül ha nagyon tutira akarsz menni mehet még szivacs. a TM40 és TM45-ös szivacsokat nem javaslom mert az képes úgy eltömődni, hogy megáll a szűrőd :D esetleg a tetejére perlon helyett használható...


mondjuk én egy pvc csöves szűrőt sztem felesben töltenék meg szivaccsal és filterlith-el...


sajnos nem tudtam szerezni filterlith-et...online meg nem rendelek ilyesmit mert nem tudhatom mit küldenek...a siporaxom is a serás dobozból lett kimérve az orrom előtt...én csak a két szép szememben bízok :)

2013. márc. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!